Objavio Sandra Pejic 11/08/2016 - 12:20

Vaterpolisti poraženi od Brazila

Vaterpolo reprezentacija Srbije zabeležila je prvi poraz na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto je izgubila od domaćina Brazila sa 6:5 (2:0, 1:3, 0:2, 2:1). Aktuelni evropski i svetski prvaci su dobro počeli meč, prvi put u Riju poveli i imali 2:0 posle prve četvrtine, ali je onda na scenu stupio Slobodan Soro. Naš bivši reprezentativac, koji je u 37. godini golman Brazila, odbranio je 13 udaraca "delfina" i režirao veliki preokret domaćina za treću uzastopnu pobedu. Po gol za Srbiju postigli su Mandić, Ranđelović, Filipović, Nikić i Stefan Mitrović, Prlainović je promašio svih pet pokušaja, dok je B. Mitrović odbranio deset od 16 šuteva rivala. Srbija ostaje na samo dva boda iz prva tri meča, peta je u Grupi A gde u subotu mora da pobedi Australiju od 3 casa I 10 minuta posle ponoci ako želi u četvrtfinale.