Objavio Bojan Đokić 18/11/2018 - 21:08

Partizan bez snage za trijumf u ''Morači''

U derbiju osmog kola ABA lige, košarkaši Budućnosti savladali su u ‘’Morači’’ Partizan sa 75:71

Budućnost je vodila od starta meča, rezultat posle prve deonice (26:16) sugerisao je da će Podgoričani izvojevati sigurnu pobedu, ali se Partizan konsolidovao u nastavku prvog dela igre, u dva navrata prilazili su gosti na četiri poena zaostatka, ali je pad koncentracije u poslednjem minutu i ‘’luda’’ trojka Gordića sa više od pola terena doneo vođstvo aktuelnom šampionu lige od 40:30 pred veliki odmor.

Partizan je odgovorio u trećoj deonici, smanjio zaostatak na 54:52i ušlo se u neizvesnu poseldnju četvrtinu.

Ipak kvalitet Budućnosti, duža klupa i nemoć Beograđana da napadački adekvatno odgovore, doneli su domaćem timu šesti trijumf u takmičenju.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Erl Klark sa 20 poena, po 11 su ubacili Džekson i Nikolić, dok je Gordić postigao deset.

U ekipi Partizana je Janković bio najefikasniji sa 15 poena, ali je prilikom jednog sudara sa Zagorcem u početkom četvrte četvrtine izvrnuo zglob, i iako se vratio kasnije u igru, nije mogao da da veći doprinos u završnici.

Gagić je ubacio 10, kao iPejdž, odnosno  Marinković koji je imao loš šut iz igre (4/12).

Izabranici Andree Trinjkijerija su pretrpeli četvrti poraz u takmičenju, au narednom kolu dočekuju Crvenu zvezdu, u subotu od 17:00

Budućnost će u ponedeljak, od 18:00, gostovati Zadru.