REAL i SITI stekli prednost

Sinoć su odigrane prve dve utakmice četvrtfinala Lige šampiona u fudbalu. Sastali su se Real Madrid i Liverpul i Mančester Siti i Borusija Dortmund. U oba meča slavili su domaći timovi.

Real iz Madrida je pobedio Liverpul rezultatom 3:1. Stelci za najtrofejniji evropski klub bili su Vinisijus Žunior u 27. i 65. minutu i Marko Asensio u 36. minutu. Jedini strelac za, još uvek aktuelnog prvaka Engleske, bio je najbolji igrač i golgeter tima sa “Enfilda”, Egipćanin Mohamed Salah. On je bio precizan u 51. minutu utakmice.

U drugoj utakmici Mančester Siti je savladao Borusiju iz Dortmunda rezultatom 2:1. Trenutno vodeći tim Premijer lige je poveo u 19. minutu preko, jednog od svojih najboljih igrača, Belgijanca Kevina De Brujnea. “Milioneri” su uspeli da izjednače rezultat u 84. minutu, golom iskusnog Marka Rojsa. Pobedu Sitiju i prednost pred revanš u Nemačkoj je obezbedio mladi engleski reprezentativac Fil Foden, golom u 90. minutu.