SITI preokrenuo

Sinoć je, na stadionu “Park prinčeva” u Parizu, odigran prvi meč drugog polufinalnog para ovosezonske Lige šampiona u fudbalu. Sastali su se PSŽ i Mančester siti. Rezultat je bio 2:1 (poluvreme 1:0 za PSŽ) za tim iz Mančestera. Aktuelni prvak Francuske i prošlogodišnji finalista Lige šampiona je poveo već u 15. minutu. Gol je postigao kapiten Brazilac Markinjos. Taj rezultat je ostao aktuelan i na poluvremenu utakmice.

Mančester siti je, u drugom poluvremenu počeo da igra “svoju igru” i “zavladao” terenom. To je i dovelo do preokreta u rezultatu. Prvo je, u 64. minutu, Belgijanac Kevin De Brujne doneo izjednačenje, a pobedu “građanima” je obezbedio Alžirac Riad Marez, golom u 71. minutu utakmice.

Da će Mančester siti ostvariti veoma vrednu pobedu na gostovanju moglo se predpostaviti već u 77. minutu. Tada je PSŽ ostao sa igračem manje na terenu jer je, vezni igrač ovog tima, Idrisa Gej, nakon nesmotrenog faula, dobio direktan crveni karton. Tako engleski tim utakmicu rutinski priveo kraju.

Podsetimo, revanš meč, ova dva tima, se igra 4. maja na Gradskom stadionu u Mančesteru, kada će Siti biti više nego blagi favorit za prolaz u finale.