ĐOKOVIĆ MAESTRALNO OSVOJIO ZAVRŠNI TENISKI TURNIR

Srpski teniser, Novak Đoković osvojio je završni Masters u Torinu pobedom nad Kasperom Rudom 7:5, 6:3, i tako stigao do svoje šeste titule na poslednjem turniru u godini.

Ovom pobedom Đoković je osvojio prvi trofej Završnog Mastersa još od 2015. godine i usput se izjednačio sa Rodžerom Federerom.

Već naredne godine imaće priliku da postane najuspešniji pojedinac i u ovom statističkom parametru i tako potvrdi još jednom da je čovek sa druge planete!

Osmi teniser sveta pobedio je posle 92 minuta.

U prvom setu teniseri su osvajali gemove na svoje servise sve do poslednjeg 12. kada je Đoković oduzeo servis protivniku i poveo u meču.

Gde je stao u prvom, Đoković je nastavio u drugom setu.

U četvrtom gemu drugog seta napravio brejk, prednost brejka sačuvao je do kraja i šesti put u karijeri osvojio završni masters, čime se izjednačio sa rekorderom Rodžerom Federerom.

Srpski teniser je prethodno osvajao završni turnir 2008, 2012, 2013, 2014. i 2015. godine.

Đoković je osvojio 91. titulu u karijeri, a petu ove sezone.

Rud je prvi put igrao u finalu završnog ATP turnira.

IZVOR: MERIDIANBETSPORT