ZVEZDA UBEDLJIVA PROTIV NAPRETKA, PARTIZAN POBEDIO VOJVODINU

(6.8.2023) – Odigrane su još četiri utakmice 2. kola Superlige Srbije u fudbalu.

Nakon remija u Bačkoj Topoli, Partizan je u Novom Sadu u derbiju kola savladao Vojvodinu sa 2:0.

Bibars Natho je upisao dve asistencije, a pogađali su Saldanja u 47. i Kvinsi Menig u 74. minutu.

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su u Kragujevcu Radnički 1923 sa 2:1.

Beogradski tim poveo je golom Marka Docića u 57. minutu, izjednačio je Žofri Činedu u 62. minutu, a pobedu Čukaričkom doneo je Nemanja Tošić golom u 67. minutu.

Crvena zvezda je ostvarila novu ubedljivu pobedu protiv Napretka od 4:0.

Žan Filip Kraso je postigao dva pogotka, prvi već u petom minutu meča, kada je sa bele tačke prevario golmana gostiju.

Naredni pogodak je delo Bukarija iz 35. minuta utakmice, kada je šutirao gotovo iz mrtvog ugla. Dva minuta kasnije Srđan Mijailović je iskoristio povratni pas Lučića i preciznim udarcem sa više od 25 metara povisio rezultat na 3:0, pa je tako na svom jubilarnom 100. nastupu za srpskog šampiona postigao prvi gol.

Konačan rezultat postavio je Kraso u 71. minutu, sjajno se oslobodio čuvara i udarcem iz okreta sa distance još jednom prevario Bajića.

Voždovac je bio gost na svom terenu protiv IMT-a i izvukao je bod – 2:2.

Gost u ovom duelu poveo je golom Jočića u 47. minutu, ali su traktoristi preko Lukovića u 53. i Glišića u 74. minutu preokrenuli na 2:1. Burmaz je, na kraju se ispostavilo, remi realizovao u 77. minutu utakmice.

Po šest bodova imaju Crvena zvezda i Čukarički.