PARTIZAN SIGURNO DRUGI POSLE PORAZA TSC-a U LUČANIMA

(17.5.2024) – Pretposlednje kolo Superlige Srbije rešilo je pa skoro sve dileme vezane za plasman u šampionatu.

Partizan je pobedio na Banovom brdu Čukarički sa 1:0, zahvaljujući izvrsnom golmanu Jovanoviću.

Domaći su mogli da vode sa tri gola razlike posle prvih 45 minuta, ali kada Ivanović i Melo nisu dali nijedan gol, to je učinio Severina u 59. minutu meča. Pri kraju je i Tošić promašio zicer.

Iznenađenje u Lučanima priredila je Mladost pobedivši TSC sa 2:0.

Golove su postigli Veličković u 15. i Varjačić u 54. minutu utakmice.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 93 boda, Partizan je drugi sa 77 bodova i ove dve ekipe idu u kvalifikacije za Ligu šampiona. TSC je treći sa 72 boda i ide u kvalifikacije za Ligu Evrope. Radnički je trenutno četvrti sa 60 bodova i ide sigurno u evropske kvalifikacije, a realnu šansu za to ima i Vojvodina sa 58 bodova. Ukoliko u poslednjem kolu dobiju Mladost, a Radnički ne pobedi Partizan Novosađani će biti četvrti. Teža varijanta, ali ne i nemnoguća, je da u finalu Kupa savladaju Zvezdu i sigurno idu u kvalifikacije za Ligu Evrope. Čukarički sa 57 bodova kao šesti ima minimalnu šansu da opet bude u evrokupovima, jer on mora da u poslednjem kolu pobedi Zvezdu u gostima i čeka neuspeh Vojvodine.