ISTORIJSKA POBEDA KRAGUJEVČANA NA PREMIJERI U EVROPI

(25.7.2024) – Fudbaleri Radničkog 1923 savladali su ekipu Mornara u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacije za grupnu fazu Lige konferencija rezultatom 1:0.

Kragujevčani su bili mnogo bolji rival u prvih 45 minuta igre, ali nisu uspeli da dođu do vodećeg gola.

Prvu priliku Radnički 1923 je imao u 17. minutu, kada je udarac Dadića odbranio golman Mornara Popović, a u nastavku akcije je šutirao Gluščević iz dobre pozicije ali preko gola.

Tokom čitavom prvog poluvremena Kragujevčani su bili konkretniji i imali inicijativu, pored toga imali su veći posed lopte i više udaraca ka golu, ali svoju bolju igru nisu uspeli da pretvore u pogodak.

Kako u prvom, tako i u drugom delu, Radnički 1923 je nastavio sa boljom igrom, a najbolje prilike propustili su Bevis i Aleksić. U obe situacije je dobro reagovao Popović.

Radnički je bolju igru konačno krunisao u 71. minutu. Kilijan Bevis je centrirao, a mladi Milan Aleksić prelepim udarcem glavom poslao loptu u mrežu Barana. Revanš meč igra se u sredu 31. jula u Podgorici.

Pobednik dvomeča će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Pakš (Mađarska) – AEK Larnaka (Kipar).