PRVA POBEDA CRVENE ZVEZDE U EVROLIGI PROTIV BAJERNA

Košarkaši Crvene zvezde i Bajerna odigrali su u hali “Aleksandar Nikolić” utakmicu 5. kola Evrolige. Srpski predstavnik pobedio je rezultatom 78:72

Obe ekipe imale su probleme sa povredama igrača. U Crvenoj zvezdi nisu nastupili Džejlen Adams, Miroslav Raduljica, Ognjen Kuzmić i Dalibor Ilić.

Posle tačno 10 godina Nemanja Nedović se vratio na Mali Kalemegdan. Otišao je 2012. godine u Lijetuvos Ritas i tamo započeo karijeru u inostranstvu. U ovom susretu ubacio je 11 koševa uz 2 asistencije

Za goste nisu igrali Elijas Heris, Otelo Hanter, Džejson Džordž i Žan Mark Šiško.

Crvena zvezda je u prva četiri kola zabeležila 3 poraza na gostovanjima i to protiv Efesa, Baskonije i Real Madrida.

Startne petorke:

Crvena zvezda: Marković, Dobrić, Lazarević, Mitrović, Bentil

Bajern: Vajler-Veb, Lučić, Bonga, Cipser, Gilespi

Trojkom Nedovića sa 8 metara završeno je prvo poluvreme rezultatom 44:43

Na samom početku drugog poluvremena viđeno je fantastično zakucavanje Holanda za vođstvo Crvene zvezde 46:43.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Vildoza koji je postigao trojku u poslednjoj sekundi treće četvrtine. Na ovoj utakmici zabeležio je 20 poena, 6 skokova i 6 asistencija.