PARTIZAN POSLE PREOKRETA POBEDIO CRVENU ZVEZDU

(13.3.2023) – Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u petom ovosezonskom derbiju, drugi put u okviru 21. kola ABA lige, rezultatom 92:81.

Na večerašnjem derbiju oboren je rekord ABA lige po broju gledalaca – zvanično 17.124 navijača posmatralo je utakmicu večitih rivala u “Štark areni”.

Crvena zvezda je bila apsolutno dominantna tokom prvog poluvremena pa su crno-beli mogli da budu zadovoljni što su na veliki odmor otišli sa 14 poena zaostatka.

U drugom poluvremenu viđena je potpuno drugačija situacija na parketu. Serijom od 11:0 na startu poslednje četvrtine, Partizan odlazi na veliku prednost 74:66.

U 37. minutu susreta Egzum je pogodio trojku i Partizan je imao prvi put dvocifrenu prednost na meču od 10 poena.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Lesor koji je zabeležio 27 poena uz 8 skokova i 2 asistencije. U redovima Crvene zvezde istakao se Kampaco sa 21 poenom uz 4 skoka i 5 asistencija. Ledej je ubacio 17 poena uz 3 skoka i jednu asistenciju.

Podsećanja radi Crvena zvezda je u prvom delu sezone slavila sa 16 poena razlike.