ALBANIJA U NADOKNADI DO BODA PROTIV HRVATSKE

(19.6.2024) – Fudbaleri Hrvatske i Albanije su odigrali nerešeno 2:2 u drugom kolu grupe B Evropskog prvenstva.

Albanija je do vođstva stigla u 11. minutu. Jasim Asani je centrirao sa desne strane, loptu je glavom zakačio Ćazim Lači, koji je savladao Dominika Livakovića.

Do poluvremena su pokušavala oba tima da dođu do gola, ali ništa konkretno, pa su Albanci na pauzu otišli sa minimalnom prednosti 1:0.

Hrvati su odmah od početka nastavka pojurili izjednačenje, a lepu priliku je imao rezervista Luka Sučić. Tomas Strakoša je odlično reagovao, kao i na udarac posle pokušaja Matea Kovačića.

Nisu odustajali Hrvati, bili su uporni i to im se isplatilo pred kraj meča za manje od tri minuta. Najpre je u 74. minutu Andrej Kramarić savladao Strakošu, nakon dobre akcije Anta Budimira i Matea Kovačića, da bi samo minut kasnije umalo okrenuli rezultat, međutim, Pašalić se nije reagovao na pravi način.

Nisu imali vremena za žaljenje, pošto su u 76. napravili novu šansu, posle koje su i preokrenuli, a tragičar je bio Klaus Đasula, koji je postigao autogol. Najpre je Kramarić proigrao Budimira, koji se oslobodio čuvara, vratio povratnu za Sučića, nakon čijeg šuta se lopta odbila od jednog defanzivca Albanije i pogodila potom Đasulu, od kojeg je završila i u mreži.

I kada je delovalo da je utakmica gotova i albanci mogu da se pozdrave sa EP, na scenu je u petom minutu nadoknade stupio upravo Đasula i iskupio se, donevši bod Albaniji.