AMERIKANCI BRUTALNO PREGAZILI ITALIJANE

(5.9.2023) – Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država savladali su selekciju Italije rezultatom 100:63 u četvrtfinalu Mundobasketa.

Nakon Srbije, Sjedinje Američke Države su uspele da izbore polufinale Mundobasketa nakon ubedljive pobede protiv Italije. Amerikanci su bili favoriti pre meča, a na parketu su uspeli da opravdaju tu ulogu i iskupili se za šokantan poraz od Litvanije u prošlom susretu.

Utakmica je faktički bila rešena u prvoj četvrtini kada su se Amerikanci odlepili od Italijana i stekli dvocifrenu prednost. Haliburton je bio motor ekipe, a za njim su se i ostali sigrači razigrali čime su stigli do prednosti od 24:14 u korist Amerike. Italijani su od tog momenta potpuno bili bleda ekipa na terenu.

U drugoj deonici meča smo videli prve poene nakon tri minuta igre, a Amerika je nastavila da pogađa iz svih pozicija nakon čega je otišla na poluvreme sa +24.

Do kraja utakmice izabranici Stiva Kera su povećali svoju prednost koju su održavali do kraja utakmice za konačnih 100:63.

Najefikasniji u redovima Amerike je bio Mikal Bridžis sa 24 poena, 18 je dodao Haliburton, a 12 Ostin Rivs.

U selekciji Italije istakao se Simone Fonteki sa 18 poena, a u stopu ga je pratio Stefan Tonut sa 11 poena

SAD čeka polufinale, a protivnika će saznati nakon meča između Nemačke i Letonije.