APOEL SAVLADAO VOJVODINU NA KIPRU

(27.7.2023) – Fudbaleri Vojvodine izgubili su od Apoela 2:1 (1:0) u Nikoziji u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije.

Kiprani na revanš u Novi Sad dolaze sa pobedom, a taj okršaj zakazan je za 3. avgust.

Po velikoj vrućini i sparini, karakterističnoj za Kipar, videli smo veoma dobru utakmicu. Dosta tempa, šansi. I ne tako karakteristično sve to već na početku meča.

Prvu veliku priliku je Vojvodina propustila već u osmom minutu. Nikola Čumić je istrčao u kontru, ali ga je sustigao defanzivac APOEL-a i udarac je bio veoma mlak što je golman Vid Belec lako ukrotio.

Od tog trenutka se domaći tim trgao. Počeo je više da napada i kidiše ka golu srpskog predstavnika. Istakao se i golman Carević koji je skinuo šut Čebakea.

Bio je to samo uvod u gol domaćeg tima u 32. minutu. Loše je Vojvodina branila napad sa leve strane. Stigla je lopta na suprotan deo terena gde je Šušić ubacio u peterac, a na pravom mestu se našao Kvilitaja i matirao Carevića za 1:0.

Samo minut kasnije je golman Vojvodine imao pune ruke posla. Šutirao je Fetfacidis (inače nekada proglašavan “grčkim Mesijem”) i jedva je Carević to odbranio.

Vojvodina je potpuno prepustila inicijativu Kipranima koji su nastavili da napadaju. Istina, bez većeg uspeha pa se na poluvreme otišlo sa prednošću za domaćina.

Samo što je počelo drugo poluvreme imala je Vojvodina najbolju priliku na utakmici. Vukić je imao jedan na jedan sa golmanom protivnika, međutim šutirao je neshvatljivo mlako. Potpuno se obrukao u toj situaciji i propustio neverovatnu priliku.

Mogla je da usledi kazna u 51. minutu. Na sreću su Carević i štoper Traore otklonili opasnost nakon veoma ozbiljne prilike APOEL-a.

Na ogromnu radost klupe Vojvodine usledila je kazna. Najpre je Traore spasio loptu da ne pobegne u aut, dodao je do Traorea koji je pronašao Čumića, a ovaj idealno centrirao do Zukića koji je glavom obradovao sve ljubitelje fudbala u Srbiji.

A onda potpuno pomračenje Carevića. Sve dobro što je uradio golman Vojvodine na ovoj utakmici je prosuo u tom 65. minutu i praktično poklonio pobedu APOEL-u.

Zaplivao je reprezentativac Crne Gore u prazno nakon centaršuta iz kornera što je iskoristio Dvali da čušne nekako loptu u prazan gol. Vojvodina je ponovo bila u zaostatku.

Verovatno najbolju priliku za izjednačenje je Vojvodina propustila preko Nikole Čumića u 73. minutu. Odličan udarac kapitena Stare dame je nekako ukrotio čuvar mreže APOEL-a.

Namerno je potom domaći tim oborio ritam, svestan da ima prednost i odličan rezultat koji je sačuvao do kraja utakmice i sa golom prednosti stiže u Novi Sad na Karađorđe.