ARGENTINA KAO PRVOPLASIRANA U OSMINI FINALA, POLJSKA PROŠLA DALJE ZAHVALJUJUĆI BOLJOJ GOL RAZLICI

Argentina je pobedom overila plasman u nokaut fazu zajedno sa poraženom Poljskom. Gaučosi su na ovom meču slavili rezultatom 2:0!

Fudbaleri Lionela Skalonija na kraju su uspeli da opravdaju očekivanja i kao prvoplasirana ekipa iz svoje grupe izbore plasman u osminu finala.

Silovito su krenuli Argentinci ovaj meč i sve snage položili u napad.

Nizale su se šanse. Redom su pretili Mesi, Di Marija lucidnim pokušajem iz kornera, Alvarez, ali to nije bilo dovoljno da se savlada Ščesni.

Najveću priliku tokom prvih 45 minuta igre za Argentinu propustio je Mesi, kada mu je penal odbranio golman Poljske.

Nakon poluvremena rezultat je bio 0:0.

U drugom delu igre konačno je poklekla odbrana Poljske. Nakon sjajne akcije Mek Alistej je preciznim udarcem savladao Ščesnog za 1:0!

Na drugoj strani pripetio je Glik u 50. minutu susreta nakon prekida. Štoper Poljske bio je najviši u skoku i glavom poslao loptu tik pored stative. Ovo je ujedno bila i jedina prilika za gol igrača ove evropske selekcije.

Nastavila je potom Argentina sa napadima i samo je bilo pitanje kada će postići još jedan pogodak.

To se desilo u 67. minutu susreta kada je Alvarez pokazao svoje umeće i poslao loptu u desno rašlje gola Poljske za velikih 2:0!

Ni ovo nije bilo dovoljno Argentini, pa su nastavili sa napadima.

Redom su šanse imali Mesi, Alvarez, Martinez, ali pogotka nije bilo.

Na kraju Gaučosi su pobedom obezbedili plasman u nokaut fazu sa prve pozicije, dok je Poljska završila kao druga u grupi i to zahvaljujući boljoj gol razlici od Meksika.

TEKST: MERIDIAN SPORT