ARUNOVIĆEVA I MIKEC UBEDLJIVO DO ZLATA U NADMETANJU MIKS PAROVA U MINHENU

Ni treći dan „H end N“ kupa u Minhenu nije protekao bez medalje za srpske strelce. I to najsjajnije.

Zorana Arunović i Damir Mikec su osvojili zlato u takmičenju miks parova vazdušnim pištoljem.

Današnje nadmetanje je organizovano u apsolutnoj kategoriji. Strelci seniorskog i juniorskog uzrasta su učestvovali u jednom takmičenju. Srbija je u obe discipline prijavila po dva seniorska i po dva juniorska miksa.

Arunovićeva i Mikec su u kvalifikacijama pogodili 581 krug i zauzeli prvo mesto. Drugoplasirana Francuska 2 je „ubila“ krug manje i zajedno sa srpskim timom plasirala se u meč za zlato. Duel za najsjajnije odličje nije doneo mnogo neizvesnosti. Srpski tim je dominirao i posle 11 serija došao do ubedljive pobede – 17:5 u poenima.

To je četvrta medalja za Srbiju na ovogodišnjem „H end N kupu“. Mikec je u sva tri izlaska na vatrenu liniju stigao do odličja. U prvom pojedinačnom takmičenju pištoljem osvojio je srebro, a u četvrtak je u istoj disciplini stigao do zlata. Zorana Arunović je u pojedinačnim nadmetanjima osvojila srebro i četvrto mesto.

Kad je o takmičenju mešovitih parova puškom reč, najbolji srpski tim bio je tandem seniorskih reprezentativaca Teodora Vukojević/Milutin Stefanović. U kvalifikacijama su osvojili šesto mesto. Takmičenje miks parova u Minhenu je održano po olimpijskim, a ne po pravilima koja se primenjuju na Svetskim kupovima i Gran pri turnirima Svetske streljačke federacije. U Minhenu je dodeljivana po jedna, a ne dve bronze u miks parovima. Za razliku od takmičenja ISSF, na kojima se za bronze bore parovi plasirani od trećeg do šestog mesta u kvalifikacijama, na „H end N kupu“ su u meč za bronzu ušli samo trećeplasirani i četvrtoplasirani par. Vukojevićeva i Stefanović su od četvrtog mesta u kvalifikacijama, koje je osvojio tim Češka 6 delila svega dva deseta dela kruga.

Danas su počele i pojedinačne juniorske discipline, takmičenjima juniora i juniorki pištoljem.

Eleonora Radulović se plasirala u finale nadmetanja omladinki i takmičenje završila na osmoj poziciji. U kvalifikacijama je bila četvrta.

Marko Ninković je zauzeo 14, a Luka Milošević 15.mesto u konkurenciji juniora. Obojica su postigli isti rezultat, ali Ninković je plasiran za poziciju više zbog bolje poslednje serije.

U preostala dva turnira na programu su juniorske pojedinačne discipline.

IZVOR/FOTO: STRELJAČKI SAVEZ SRBIJE