AVRAMOVIĆ PROMAŠIO FINALE, MAJSTORICA ODLUČUJE FINALISTU

(7.5.2024) – Košarkaši Budućnosti bili su bolji u drugom meču polufinalne serije protiv Partizana sa 74:73.

Partizan je imao blagu prednost na startu meča, ali se Budućnost ekspresno vratila i od drugog minuta utakmice viđene su česte promene vođstva na meču.

Dobri minuti za Pi Džej Doužera čijim poenima je Partizan došao do prednosti od 15:18, ruku je namestio i Džejms Naneli koji je sa dve trojke omogućio Partizanu da dođe do vođstva od pet poena prednosti. Na kraju prvog kvartala su crno- beli vodili sa 20:17.

Druga četvrtine je bila dosta slabija za košarkaše Partizana. Počela je trojkom Kevina Pantera, ali je onda Partizan upao u seriju grešaka. Crno- beli su imali sedam izgubljenih lopti posle prvog poluvremena, a čak šest su napravljene u drugoj četvrtini.

Dosta problema u napadu je imao Partizan, što je Budućnost iskoristila da se vrati u meč i dođe do prednosti. Nije to poremetilo goste koji su do kraja prvog dela meča uspeli da se konsoliduju i preko Doužera, Kabokla i Pantera vratili prednost na svoju stranu. Tako da su aktuelni šampioni regionalne lige posle prvog poluvremena imali prednost od 36:40.

Dobro je Partizan otvorio drugo poluvreme, gde imali prednost od šest poena, ali kako je vreme odmicalo tako je Budućnost igrala sve bolje i ubrzo je vratila vođstvo na svoju stranu.

Partizan je imao sve više problema u napadu, pa je Budućnost pred kraj treće deonice uspela da dođe do prednosti, koju od tad nije ispuštala. Loši napadi crno- belih, gde je Budućnost igrala dobru odbranu, ali problem Partizana je ponovo bio u skoku gde su domaći uspeli da dolaze do lakih poena posle uhvaćenih lopti ispod koša gostiju. Držali su domaći dobar ritam meča i prednost je konstatno rasla. Partizan nije znao kako da to zaustavi. Zakuvalo se u Morači u poslednjoj četvrtini kada je Frenk Kaminski posle nesportske i tehničke isključen sa utakmice.

To je malo razmrdalo goste, koji su preko Pantera i Smita se vratili u igru i prednost Budućnosti od devet poena sveli na svega tri.

U poslednjem minutu je posle poena sa penala, Aleksa Avramović sveo vođstvo domaćih na poen prednosti. Potom je fauliran Kamenjaš koji je promašio oba bacanja, lopta je bila u rukama Avramovića koji je došao do koša, ali nije mogao da preko centra Budućnosti postigne dva poena sa kojim bi Partizan došao do pobede.