BAJERN POBEDIO PSŽ NA GOSTUJUĆEM TERENU

(14.2.2023) – Fudbaleri Bajerna pobedili su Pari Sen Žermen rezultatom 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Revanš meč igra se u Minhenu.

PSŽ je upisao treći uzastopni poraz u svim takmičenjima, poslednji u nizu dogodio se na “Parku prinčeva”, a pobedu je odneo Bajern koji će u revanš utakmici imati gol prednosti.

Meč između PSŽ-a i Bajerna počeo je sporijim ritmom, obe ekipe su oprezno igrale, da bi između 10. i 15. minuta gosti preuzeli inicijativu.

Međutim, prvo poluvreme je završeno bez pravih, odnosno velikih prilika na obe strane.

Bajern je nakon prvih 45 minuta igre imao 60, a PSŽ 40% lopte.

Džošusa Kimih je u 44. minutu imao šansu da dovede ekipu Bajerna u vođstvo, kada je sa šesnaestak metara šutirao ka golu Donarume, međutim golman PSŽ-a je koncentrisano i hladnokrvno odreagovao.

Fudbaleri PSŽ-a su priliku za golom vrebali iz kontre, ipak nisu često bili u šansi da brzom akcijom savladaju protivnika.

U nastavku igre, domaći fudbaleri su zaigrali nešto ofanzivnije u odnosu na prvi deo igre, međutim to je odgovaralo protivničkim igračima, jer su već u 53. minutu došli do vođstva.

Nekadašnji mladi fudbaler PSŽ-a Kingsli Koman doveo je u prednost Bajern, odnosno postavio je konačan rezultat utakmice.

Posle centaršuta Alfonsa Dejvisa, napadač Bajerna Koman je odreagovao vrlo dobro i sa peterca savladao Donarumu, uz konstataciju da je i golman PSŽ-a loše ispratio akciju.

Promenu u bezidejnoj igri PSŽ-a doneo je Kilijan Mbape. Naime, mladi Francuz je ušao u igru u 57. minutu, a nakon toga je napravio nekoliko poteza koji su nedostajali Parižanima.

U 74. minutu Mbape je postigao gol, ali je sudija svirao ofsajd.

Mbape je napravio solo prodor, zatim je šutirao, ali lopta je pogodila u glavu golmana Bajerna Somera, nakon čega je Nejmar šutirao, a golman gostiju opet odbranio, potom Mbape je pogodio gol, međutim sudija je svirao ofsajd.

U 84. minutu sudija je opet dosudio ofsajd, Nuno Mendeš je bio u nedozvoljenoj poziciji prilikom preuzimanja lopte, ali je ofsajd dosuđen nešto kasnije, nakon Mbapeovog gola.

Kraj utakmice doneo je preko potrebnu energičnost u timu PSŽ-a, ali bilo je isuviše kasno za promenu rezultata.

Revanš meč osmine finala Lige šampiona između Bajerna i PSŽ-a odigraće se 8. marta u Minhenu, nakon čega će biti poznat četvrtfinalista iz ovog duela.