BARSELONA osvojila KUP KRALJA

Fudbaleri Barselone osvojili su Kup Španije, popularni Kup Kralja. Oni su u finalu ovog takmičenja savladali Atletik iz Bilbaoa. Rezultat je bio 4:0, što dovoljno govori o dominaciji Katalonaca. Barselona je igrom dominirala čitavim tokom utakmice, a posebno u prvom poluvremenu. Međutim, sva četiri gola, postignuta su u drugih 45 minuta igre. Za Barselonu su redom golove davali Antoan Grizman u 60, Frenki de Jong u 63. i, najbolji igrač i strelac tima ove sezone, Lionel Mesi u 68. i 72. minutu. Nadmoć tima Ronalda Kumana se jasno vidi i kroz statističke podatke: 14 šuteva (8 u okvir gola), 77% poseda lopte i čak 813 dodavanja (93% uspešnosti).

Ovo je Barseloni bio 31. trofej Kupa Španije u njihovoj istoriji i prvi pehar osvojen u tekućoj sezoni, u kojoj se Katalonci aktivno bore za još titulu u prvenstvu Španije, u kome se, trenutno, nalaze na trećem mestu (dva boda manje od lidera Atletiko Madrida i bod manje od večitog rivala, Reala iz Madrida).