BILBAO OSVOJIO 24. TROFEJ KUPA KRALJA

(7.4.2024) – Neizvesno finale španskog fudbalskog kupa odlučili su penali. Atletik Bilbao i Majorka igrali su 1:1, a posle jedanaesteraca bilo je 4:2 za Baskijce. To je 24. trofej Atletika u nacionalnom kupu.

Majorka je povela u 21. minutu meča udarcem Rodrigesa, a izjednačio je posle asistencije Nika Vilijamsa Sanset u 50. minutu.

Nemanja Radonjić je ušao u igru u 74, a Matija Nastasić u 107. minutu za tim Majorke.

Kako nije bilo pobednika posle 120 minuta igre, osvajača Kupa Kralja odredili su penali.

Obe ekipe su bile precizne posle prve serije, a prvi je promašio Morlanes čiji je udarac odbranio Agirezabala. Munian je bio precizan za Atletik, Radonjić je poslao loptu preko prečke, a Berenger je doneo Atletiku trofej posle 40 godina. Te 1984. godine Baskijci su bili prvaci Španije, osvojili su kup Kralja i Superkup.

Ovom pobedom Atletik Bilbao obezbedio je učešće u Ligi Evrope sledeće godine.