BODOVI SPASA ZA JAVOR I ŽELEZNIČAR

(18.5.2024) – U subotu su igrani mečevi 6. kola plej-auta Superlige Srbije.

IMT je na Krovu TC Stadion kao domaćin savladao Voždovac sa 2:1.

Zmajevi su došli do vođstva pogotkom Džuniora Flemingsa u 16. minutu, da bi izjednačenje Traktoristima doneo Irfan Zulfić tri minuta kasnije. U 54. minutu igre Miloš Luković je sigurno realizovao jedanaesterac i postigao svoj 17. pogodak u šampionatu za nova tri boda IMT-u.

U Pančevu je gostovao Novi Pazar, a domaći Železničar zabeležio trijumf od 3:1.

Već posle tri minuta domaćin je imao prednost pogotkom Vojislava Stankovića. Gosti su izjednačili pred sam odlazak na odmor golom Mihajla Petkovića. Isti igrač je u 72. minutu zaradio drugi žuti karton i isključenje. Pančevci su iskoristili igrača više i u 82. minutu su došli do novog vođstva kada je Lazar Romanić bio precizan sa bele tačke. U sudijskoj nadoknadi pobedu Dizelke overio je Aleksandar Kahvić za konačnih 3:1.

Javor je u gostima pobedio niški Radnički 2:1.

Radnički je u 68. minutu poveo preko Stefana Vukića i to je bio rezultat koji je Nišlijama garantovao opstanak. Ivanjičani su u nastavku golovima Radivoja Bosića u 72. i Milana Obradovića u 76. minutu došli do važne pobede koja ih i dalje ostavlja u igri za direktan opstanak u ligi.

U poslednjoj utakmici Radnik i Spartak su odigrali 0:0.

Spartak je prvi sa 46 bodova, Novi Pazar ima 45, a Radnički i IMT sa po 41. bodom su opstali u ligi. Javor je 13. sa 39 i Železničar 14. sa 38 bodova su na mestima koje vode u baraž, dok su Voždovac sa 35 i Radnik sa 18 bodova na mestima koje vode u Prvu ligu.

Ipak, još ništa nije gotovo, jer se u poslednjem kolu sastaju Javor – Železničar, Voždovac – Radnik, Spartak – IMT i Novi Pazar – Radnički.