BOGDANOVIĆ SOLIDAN U POBEDI ATLANTE PROTIV NJUJORK NIKSA

Atlanta Hoksi nastavili su sa nizom odličnih partija. Peti uzastopni trijumf “Jastrebovi” su upisali protiv Njujork Niksa 139:124.

U izjednačenoj utakmici presudna je bila poslednja deonica koju je Atlanta rešila u svoju korist sa 14 poena razlike, pre svega dobrim šutem sa distance.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović odigrao je promenljiv meč. Za 24 minuta koliko je proveo na parketu upisao je 14 poena, po dva skoka i asistencije uz šut iz igre 6/12.

Ipak, tokom većeg dela utakmice veoma se mučio sa procentima šuta iz igre, a tek u drugom poluvremenu zaigrao je nešto bolje.

Kao i Bogdanović i Hoksi su imali problema da slome otpor protivnika do poslednje deonice kada su Dežonte Mari i Tre Jang pokazali klasu i prelomili meč.

Atlantu je predvodio Mari sa 29 poena i 12 asistencija dok je Jang brojao do 27.