BRAGA DOČEKALA LŠ POSLE 10 GODINA

VESTI(30.8.2023) – Braga je pred više od 60 hiljada navijača Panatinaikosa uspela da slavi sa minimalnim rezultatom 1:0 (3:1) i tako izborila plasamn u najelitnije fudbalsko takmičenje nakon 10 godina.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Bruma u 83. minutu igre. Napadao je Panatinaikos, ali je izabranicima trenera Jovanovića falila završnica, te za skoro 100 minuta igre nisu uspeli da zatresu mrežu gostiju.

Fudbaleri Galatasaraja su opravdali ulogu favorita protiv Moldea i slavili na svom stadionu 2:1 i ukupnim rezultatom 5:3 plasirali se u grupnu fazu LŠ.

Nakon sedam minuta igre Ikardi je doveo domaći tim u prednost, čime je završeno prvo poluvreme. U nastavku molde je poravnao rezultat u 66. minutu igre, a konačan rezultat postavio je Anhelino u samom finišu meča za 2:1.

Fudbaleri Jang Bojsa se posle godinu dana vraćaju u Ligu šampiona.

Ekipa iz Berna je na svom terenu protiv Makabija iz Haife, posle 0:0 iz prve utakmice.

Nakon 23. minuta igre Sedrik Iten načeo je mrežu gostiju na veli,u radost domaćih pristalica. Abdulaje Sek je samo pet minuta kasnije postigao autogol i time udvostručio prednost domaćih.

Tek što je počelo drugo poluvreme Filip Ugrinić je postigao treći gol i time postavio konačan rezultat i prolaz Jang Bojsa u grupnu fazu Lige šampiona.