BRAGA POBEDILA TSC SA UBEDLJIVIH 3:0

(8.8.2023) – U prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona Braga je savladala TSC na svom terenu sa 3:0.

Braga, koja je prošle sezone završila kao trećeplasirana u portugalskom šampionatu dominirala je protiv srpskog tima od prvog do poslednjeg minuta. Bruma je u  17. minutu poslao snažan udarac sa 20 metara, lopta se odbila od defanzivaca TSC-a i završila iza Ilićevih leđa.

Samo minut kasnije, domaći su stigli i do drugog pogotka, ovoga puta preko Picija. Ofanzivni vezista Brage rutinski je završio sjajnu akciju i duplirao portugalskog prednost.

Miloš Pantović je u 21. minutu utakmice imao sjajnu šansu da umanji rezultat. Mladi fudbaler se našao sam ispred golmana gostiju, ali je šutirao preko gola.

Nastavili su domaći da diktiraju tempo i u nastavku, propuštali su šanse, ali kako je vreme odmicalo, sve su manje napadali. Ipak, Antonić, koji je tek ušao u igru u 86. minutu poslao je loptu pravo u noge protivničkog igrača, a na kraju je Đalo kaznio njegovu grešku za 3:0.

Revanš se igra za sedam dana u Bačkoj Topoli.

U ostalim mečevima fudbaleri Rakova pobedili su ekipu Arisa iz Limasola sa 2:1,

Kopenhagen i Sparta iz Praga odigrali su nerešeno 0:0.

Fudbaleri PSV-a pobedili su u Ajndhovenu Šturm iz Graca sa 4:1.

Ekipa Ki Klaksvika je savladala Molde sa 2:1, dok je Olimpija u Ljubljani poražena od Galatasaraja sa 3:0.