BRAGA VRLO LAKO PROTIV TSC-A KOJI ĆE IPAK IGRATI LIGU EVROPE

(15.8.2023) – Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole eliminisani su iz kvalifikacija za Ligu šampiona posle drugog poraza od portugalske Brage. Gosti su pobedili 4:1 i sa ukupnih 7:1 poslali srpski klub u grupnu fazu Lige Evrope.

TSC (4-3-3): Ilić – Petrović, Đorđević, Čalušić, Cvetinović – Radin, Stanić, Kuveljić – Jovanović, Rakonjac, Pantović.

Braga (4-3-3): Mateus – Gomes, Niakate, Font, Marin – Karvaljo, Al Musrati, R. Orta – Bruma, Djalo, Pici.

8. minut, Pici je doveo Bragu u vođstvo. Kombinovali su Orta i Gomes, desni bek je ubacio loptu, a omaleni vezista je savladao Simića.

U 13. minutu, Braga je duplirala prednost. Iz dve prilike je dala dva gola. Bruma je lepo otvorio stopalo i pogodio dalji ugao gola koji čuva Nikola Simić. Ugasila je nade TSC-a vrlo brzo.

15. minut – Braga vodi 3:0. Sjajno se kretao Rikardo Orta, pobegao je odbrani, potom je nesebično uposlio Đaloa, kom nije bilo teško da postigne pogodak.

20. minut Braga je stigla i do četvrtog gola. Bruma je ostavio loptu Al Musratiju, on je raspalio sa nekih 18 metara i zatresao mrežu.

40. minut Pogodak za TSC. Rakonjac smanjuje prednost. Sevnula je kontra domaće ekipe, vukao je mladi napadač loptu i sa nekih 15 metara lepo pogodio.