BRĐANI EVROPU NASTAVLJAJU U LIGI KONFERENCIJE

(31.8.2023) – U revanš utakmici Plej-Ofa Lige Evrope Čukarički – Olimpijakos 0:3, ukupnim skorom 6:1 Grci idu u kvalitetniji rang takmičenja, a Brđane očekuje takođe interesantna Liga konferencije.

Već u trećem minutu Holanđanin Makeli dodelio je Drezgiću žuti karton, brzo i nepotrebno.

Grci su diktirali tempo i strpljivo gradili napade, pa je Heze u 12. minutu pogodio stativu, a potom Recos posle kornera namučio Samurovića.

Brži je bio golman domaćih od Al Kabija u 22. minutu, iz daljine je šutorao Masuras u 28. minutu, ali je bio precizan u 33, kada je na asistenciju Biela lopta od stative završila u mreži – o:1.

U prvom poluvremenu beležimo i pokušaj Biela, ofsajd Al Kabija kome je poništen gol i solo prodor Fortunisa.

U 45. minutu sjajan dribling brzonog Bijela i šut posle koga je lopta prevarila Samurovića – 0:2.

Pun stadion u Leskovcu, oko 8 hiljada gledalaca i klicanje Crvenoj zvezdi od strane navijača Olimpijakosa obeležili su ovaj duel.

Na poćetku drugog poluvremena sumnjivo igranje rukom u 16-cu gostiju, ali nema penala, pa onda sledi prvi ozbiljniji napad Čukaričkog preko Ze Marija, bez efekta.

U 53. minutu korner Fortunisa, sam skaće Recos i to je 3:0 za goste.

Sledili su i novi napadi crveno – belih preko Vrusaija, El Arabija i Biela, a dobru situaciju imao je Stanković samo što je slabo zahvatio loptu.

Nad vremešnim El Arabijem je napravljen i penal, ali je on bio u ofsajdu, a drugi put je iz gola loptu izbacio Subotić.

Još nekoliko zicera imali su Grci do kraja meča, ali što Samurović, što sreća spasili su gol Čukaričkog.

Brđane očekuje nastavak evropske jeseni u Ligi konferencije.