BRZONOGA JONASDOTIR REŽIRALA POTPUNI PREOKRET DOMAĆIH IGRAČICA

(27.2.2024) – Ženska fudbalska reprezentacija Srbije propustila je veliku šansu da izbori plasman u A diviziju Lige nacija.

Posle nerešenih 1:1 kod kuće, devojke su na hladnom Islandu izgubile sa 2:1.

Alegra Poljak je dovela Srbiju u vođstvo u 6. minutu meča, Island je u nastavku zaigrao znatno bolje i iskoristio sve promašaje gošći, a na kraju srećno došao do pobede.

Prvo je u 75. minutu brzonoga Jonasdotir pretrčala iskosa Frajtović i lobovala Kostićevu koja je nepotrebno izašla na ivicu šesnaesterca za 1:1.

U 89. minutu španski sudija De Aza nije svirala pored aut linije čist faul nad Čanković, posle duge lopte u naš prostor Jonadotir je opet pobegla Frajtović, kasnila je na loptu Slović i posle centaršuta Nilsdotir je savladala Kostić za potpuni rezultatski preokret – 2:1 za Islanđanke.

Srpske fudbalerke su bile vidno iznervirane posle utakmice, jer su i same svesne da su bile bolje, te da su propustile sjajnu šansu da igraju protiv najjačih evropskih selekcija. Ovako će devojke i u narednom izdanju Lige nacija igrati u B diviziji.