ČAČANI U POSLEDNJI MINUT UŠLI SA -3 POENA PROTIV ZVEZDE

(9.4.2023) – U četvrtoj utakmici 25. kola ABA lige Crvena zvezda Meridianbet pobedila je u Čačku Borac 87:82.

Počeli su na pravi način izabranici Duška Ivanovića, stigli do vođstva od 19:11, ali je domaćin prvo stigao do izjednačenja, a onda i vođstva od 32:29. Na kratko, Crvena zvezda je na poluvremenu imala prednost od 42:34.

Treba istaći da su sve do treće četvrtine domaći košarkaši bili stoprocentni sa linje penala, ali je individualni kvalitet, pre svih Fakunda Kampaca i Filipa Petruševa sredinom treće deonice doneo rezultat 64:50.

Ipak, domaći igrači predvođeni Novakovićem, Boldvinom i Hejlom, u poslednjoj četvrtini stigli su do -8 i u jednoj pravoj košarkaškoj atmosferi meč uveli u neizvesnu završnicu.

Igrali su zaista odlčno u poslednjoj deonici izabranici Dejana Mijatovića, došli i na – 3 u poslednjem minutu, ali su gosti iz Beograda zadržali pribranost i do kraja meča sačuvali prednost za konačan trjumf od 87:82.

Najefikasniji na meču bio je Hejl sa 28 poena.