CEDEVITA OLIMPIJA OČEKIVANO BOLJA OD FMP-A NA SVOM TERENU

(29.4.2023) – Cedevita Olimpija je na svom terenu savladala ekipu FMP-a u okviru prve utakmice plej-ofa ABA lige rezultatom 87:77.

Košarkaši iz Ljubljane opravdali su ulogu favorita na ovom meču.

Od samog početka bili su bolji rival. Tokom prve deonice domaćin je igrao organizovano u napadu i timskom igrom uspeo da dođe u prednost.

Međutim, usledio je odgovor gostiju preko Stepanovića i Izundua kojim su nakon prve deonice imali pola koša prednosti pred početak druge deonice.

U nastavku meča Cedevita Olimpija je zaigrala na prepoznatljivom nivou i uspeli su da naprave osetnu razliku u odnosu na rivala. Tokom drugih deset minuta meča istakli su Adams i Omić koji su bili najzaslužniji za plus devet pred odlazak na pauzu.

Drugo poluvreme proteklo je u znaku domaće ekipe koja je kontrolisala tempo meča, na pomenuti dvojac iz prvog druge četvrtina svoj ritam pronašao je Ferel.

Da meč ne prođe bez uzbuđenja potrudili su se Stepanović, Mur i Izundu koji su prepolovili prednost rivala sredinom poslednje deonice.

Međutim, ubrzo je Cedevita Olimpija odbila nalet FMP-a i rutinski privela meč kraju u svoju korist.

Najefikasniji kod pobednika bili su Ferel sa 20 poena i pet asistencija, Omić je dodao 15 poena i deset skokova, Adams je upisao 12, dok je Matković dodao 11 poena i sedam skokova.

U poraženoj ekipi istakli su se Mur sa 18 poena i sedam asistencija, Izundu i Stepanović su dodali po 12, Bič je završio sa deset poena i osam skokova.