ČELSI bliže finalu

U utorak uveče je odigrana prva utakmica polufinala ovogodišnje Lige šampiona u fudbalu. U Madridu, na stadionu “Alfredo Di Stefano”, su se sastali Real Madrid i Čelsi. Utakmica je završena nerešenim rezultatom 1:1 (poluvreme 1:1). Poveo je londonski klub u 14. minutu, a gol je postigao, reprezentativac SAD-a, Kristijan Pulišić. Real je uspeo da izjednači već u 29. minutu. Gol je dao Karim Benzema, bez sumnje, najbolji igrač i strelac “Madriđana” u tekućoj sezoni.

Ovim rezultatom i golom postignutim u gostima Čelsi je stekao, čini se, minimalnu prednost pred revanš na Stanford Bridžu, koji se igra 5. maja u Londonu.

Da podsetimo, u sredu se igra prvi polufinalni meč drugog para Lige šampiona. U njemu se, na stadionu “Park Prinčeva” u Parizu, sastaju PSŽ i Mančester siti.