CICIPAS, SINER, ALKARAS, NAKAŠIMA PA MEĐEDOVIĆ

(2.12.2023) – Hamad Međedović je najbolji mladi teniser nove generacije!

Srpski teniser je u finalu ATP Next Gen turnira u Džedi pobedio Artura Fisa 3:2 (3:4, 4:1, 4:2, 3:4, 4:1), posle 134 minuta igre.

Do finala, kasnije i titule Međedović je došao bez izgubljenog meča: U grupi je savladao MikelsenaVan Aša i Šelbaja, a u polufinalu mu je Dominik Štriker predao u trenutku kad je vodio sa 4:3 (7-5), 2:1.

Popularni “Next gen” igra se po posebnim pravilima – na tri dobijena seta, s tim što je su za osvajanje seta potrebna četiri osvojena gema. U četvrtom setu Hamad je propustio dve meč-lopte, ali je zahvaljujući sjajnom servisu u petom bio na visini zadatka.

Međedović je trenutni 110. teniser sveta, a najbolji plasman dosad mu je 102. mesto.

Nema sumje da će mu pobeda nad Fisom, 36. igračem sveta, biti veliki podsticaj za rezultate u 2024. godini i cilj – plasman među 100 najboljih igrača na ATP listi.

Uz pehar u Saudijskoj Arabiji, Međedović je osvojio i finansijsku nagradu od 514.000 dolara.

„ATP finale sledeće generacije“ održava se od 2017. godine, kada je prvo izdanje ovog takmičenja osvojio Korejanac Hjeon Čung. Potom su pehar podizali Stefanos CicipasJanik Siner i Karlos Alkaraz, a prošle godine je pobednik bio Brendon Nakašima. Bila je ovo prva sezona da je „Nekst džen“ održan u Džedi, gde će se igrati do 2027. godine.

Duelom Međedovića i Fisa i zvanično je stavljena tačka na tenisku 2023. godinu.