CRNA GORA I MAĐARSKA REMIZIRALI, REZULTAT ODGOVARA SRBIJI

(17.6.2023) – Fudbaleri Crne Gore i Mađarske remizirali su rezultatom 0:0, u okviru trećeg kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ovo najviše pogoduje Srbiji, koja će imati priliku da se učvrsti na liderskog poziciji ukoliko pobedi Bugarsku u utorak.

Izabranici Miodraga Radulovića su imali sjajnu šansu već u sedmom minutu. Janković je šutirao, lopta je na putu do gola pogodila Nađa, malo je prevarila Dibuša, ali je završila na prečki.

Uzvratili su Mađari preko Salaija, ali on nije uspeo da iskoristi dobar centaršut Stajlsa.

U prvom poluvremenu su gostima pretili Savićević i Jovetić opasnim udarcima sa distance, ali su oba završila malo pored stative.

Drugi deo nam nije doneo toliko uzbuđenja. Viđena je velika borba, međutim, bez nekih šansi, sve do 88. minuta. Tada je Vukčević probio po levoj strani, centirao je, Osmajić se sam našao na nekih 7-8 metara, ali nije lepo zahvatio loptu glavom i upropastio je dobru priliku.

U narednom kolu Mađarska dočekuje Litvaniju, a Crna Gora je slobodna, pa će igrati prijateljsku utakmicu protiv Češke.

IZVOR: MERIDIAN SPORT