CRVENA VEZDA SRUŠILA ALBU NA DOMAĆEM PARKETU NAKON OSAM GODINA

(14.12.2023) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su berlinsku Albu na domaćem terenu rezultatom 85:71 u okviru 14. kola Evrolige.

Crvena zvezda je od prvog minuta kontrolisala igru, ali je protivnik uprkos tome konstantno bio na posed zaostatka. U tom ritmu je protekao veći deo prve deonice, sve dok Miloš Teodosić nije ušao u igru. Iskusni plejmejker je zablistao na prelazu između uvodne dve deonice i za samo četiri i po minuta na parketu uspeo da ubaci osam poena bez promašaja, podeli dve asistencije, ukrade tri, izgubi jednu i uhvati loptu u skoku.

Služio je crveno- bele šut za tri, pa su dve pogođene “trojke” ubacili Teodosić, pa Rokas Gedraitis za velikih plus devet. Sa najvećom prednošću stigao je i najslabiji period igre tima Janisa Sferopulosa, koji je dozvolio protivniku da se vrati u egal i da ima napad za preokret u periodu od nešto više od tri minuta. Serija Albe 12:4 je bila znak za buđenje Crvene zvezde Meridianbet, a važnu ulogu u tim trenucima odigrao Šabaz Nejpir koji je trojkom dao svom timu prostora da diše. Razigrao se pre svega Gedraitis koji trojkom, potom i sa slobodnih bacanja, ponovo doneo prednost svom timu.

Kao i mnogo puta tokom ovog meča, na sjajne minute Litvanca se nadovezivao Nemanja Nedović koji je postigao tri trojke u prvih 20 minuta, a ujedno je baš on doneo crveno-belima dvocifrenu prednost. Crvena zvezda je sa plus devet otišla na pauzu (51:42), a drugo poluvreme je otvorila sa tri i po minuta tokom kojih nisu dozvolili protivniku da postigne koš. U tom periodu stigli su do najveće prednosti od plus 17 zahvaljujući tandemu Gedraitis – Nedović koji su postigli svih osam poena (po četiri).

Crvenoj zvezdi je stao šut u trećoj deonici, ali su sjajno igrali defanzivno i protivnika ograničili na samo 11 poena. Šut je proradio ponovo u poslednjoj deonici, naročito kod Dejana Davidovca koji je pogodio tri trojke u nizu i doneo Zvezdi plus 20 što će do kraja biti najveća prednost domaćeg tima.

Najraspoloženiji u među crveno- belima bio je Nemanja Nedović koji je meč završio sa 20 poena (4/5 za dva, 4/7 za tri) uz pet asistencija. Rokas Gedraitis je dodao 19 poena i pet skokova i njih dvojica su najzaslužniji za ovu pobedu.

Sa klupe je najveći doprinos dao Miloš Teodosić koji je meč završio sa 12 poena, pet asistencija, četiri skoka i dve ukradene lopte. Dvocifren je bio i Dejan Davidovac sa 10 poena, od čega je devet postigao u 4/4 sa tri uzastopne trojke.

Kod protivnika je najbolji bio Luis Olinde sa 13, Johanes Thiman je imao 12, a Janik Vecel 10 kao poslednji dvocifreni.

Zvezdi je ovo peti trijumf u Evroligi ove sezone i trenutno su 14. na tabeli, dok Alba ostaje poslednjeplasirana.

Crveno-beli u narednom kolu dočekuju Real Madrid, dok će put Berlina ekipa Barselone.