CRVENA ZVEZDA DOMINIRALA PROTIV ASVELA PA JEDVA SAČUVALA POBEDU U DRUGOM POLUVREMENU

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Asvel nakon velike borbe 71:67 (17:14,21:9,16:30,17:14) u osmom kolu Evrolige.

Duško Ivanović je pobedom debitovao na klupi srpskog šampiona i prekinuo niz loših rezultata u Evroligi.

Crveno-beli sada imaju skor 2-6, dok njihov večerašnji rival je sada na 3-5.

Sjajno je Zvezda otvorila večerašnji meč serijom 9-0 bez odgovora gostiju koji nisu postigli poene celih četiri minuta.

Ipak, kada su i počeli da pogađaju videlo se da “stare boljke” novi trener ne može da reši “preko noći”:

Zvezda je loše branila šut, bila troma u skoku ali je prednost u uvodnoj četvrtini stekla zbog lošeg šuta protivnika, i individualne lucidnosti Luke Vildoze, na kraju bilo je 17:14.

Iste greške Asvel je činio i u drugoj četvrtini što je crveno-belima omogućilo da odu na maksimalnih +16 u jednom trenutku.

Sve je izgledalo bajkovito na poluvremenu, i delovalo je da Zvezda ide ka sigurnom trijumfu, ali onda – Asvel se probudio.

Počeli su gosti nemilice da pogađaju u trećoj četvrtini, dok je napad ali i odbrana Zvezde stala.

Sigurno će Ivanović imati šta da zameri igračima zbog četvrtine u kojoj su primili čak 30 poena, a pred poslednjih 10 minuta Asvel je prišao na samo poen zaostatka – 54:53.

Ubrzo je stigla i prva prednosot francuskog tima koji je imao i +7 u jednom trenutku, ali je Zvezda uspela da se vrati koševima Bentila i Luke Mitrovića na 65:63.

A onda je na delo stupio Nemanja Nedović.

Na oko dva minuta do kraja doneo je prvo izjednačenje, zatim preuzeo odgovornost i pogodio trojku na sedam sekundi do kraja.

Ivanović je mudro odlučio da ekipa odmah naparvi faul, što se pokazalo kao sjajna odluka jer je gostima “Ušla voda u uši” i promašili su oba bacanja da bi Dobrić zatim sa linije penala overio pobedu Zvezde – 71:67.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nikola Ivanović sa 16 poena, pratio ga je Luka Vildoza sa 12, a Nedović je dodao 10, ali od toga pet ključnih.

Na drugoj strani 16 poena postigao je Lajti, a pratili su ga Kahudi sa 14 i Obasoan sa 13 poena.

IZVOR: MERIDIANBETSPORT