CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET PORAŽENA U PIREJU

(16.11.2023) – Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u Pireju u duelu devetog kola Evrolige protiv Olimpijakosa rezultatom 88:83.

Crvena zvezda Meridianbet je uspevala da odgovori šuterskim naletima protivnika, naročito Aleka Pitersa, ali je veći problem za nju predstavljao Mustafa Fal u “reketu”. Francuski centar je dominirao na oba kraja pod obručima, a crveno- beli su svoju šansu morali da traže u trenucima kada je on bio na klupi. Tako je i bilo. Čim je Fal izašao sa terena, gostujući igrači su počeli da forsiraju unutrašnju liniju i preko Luke Mitrović i potom Majka Tobija stižu do najveće prednosti od osam poena (39:31). Vratio se Fal, a sa tim i prednost Olimpijakosa. Grci su u tim trenucima vezali 10 poena bez odgovora tima sa Malog Kalemegdana koji nekoliko minuta nije mogao do koša i koji je uprkos prednosti koju su imali na poluvremenu otišli sa minimalnim zaostatkom (45:44).

U nastavku meča je bolje ušao domaćin koji posle nove trojke Pitersa stiže na plus šest poena. Crvena zvezda gotovo tri i po minuta po početku drugog poluvremena nije znala za poene. Koliko god da su crveno- beli čvrsto igrali u odbrani, skoro pa punih osam minuta u trećoj deonici su postigli samo tri poena. Odvojila se Barcokasova ekipa na dvocifrenu prednost, imala i 15 poena viška u poslednjem kvartalu, ali su dozvolili Crvenoj zvezdi da se vrati u ovaj meč i ima svoju šansu. Dve trojke preko Mustafe Fala najpre Jaga, potom i Nedovića su zaostatak smanjile na samo pet poena. Od tog trenutka crveno- beli su imali nekoliko prilika da i dodatno umanje zaostatak, ali nisu uspeli. Prvo je Rokas Gedraitis promašio i peti uzastopni pokušaj za tri poena, a potom je Nedović srljao u napadu i pogrešio.

Ubrzo se ušlo u penal završnicu. Vokap je “čašćavao” Crvenu zvezdu, ali kazna nije stigla pa je njegov tim slavio. Beležimo i još jednu bizarnu scenu kada je pri rezultatu 83:78 Nedović nagazio čeonu liniju prilikom izvođenja lopte igrača Olimpijakosa i zbog toga je dobio tehničku. Do kraja meča Olimpijakos je sačuvao svoju prednost i slavio sa 88:83

U redovima Olimpijakosa je nezaustavljiv bio Alek Piters sa 28 poena, Ajzeja Kenan je dodao 15, dok je pravu silu u reketu predstavljao Mustafa Fol sa dabl-dabl učinkom od po 14 poena i skokova.

Kod Crvene zvezde Meridianbet su se istakli Nemanja Nedović sa 26 i Miloš Teodosić sa 15, dok su svi ostali igrači u Sferopulosovom timu bili jednocifreni.