CRVENA ZVEZDA OSVOJILA SVOJ 28. KUP I 14. DUPLU KRUNU

(21.5.2024) – Crvena zvezda je osvajač Kupa Srbije i četvrte duple krune zaredom, pošto je pred oko 8.000 gledalaca savladala Vojvodinu – 2:1. Pune tribine stadiona u Loznici, uz navijačka obeležja Delija i Firme stvorile su sjajan ambijent uz dobru utakmicu koju smo mogli da ispratimo.

Već u 3. minutu Vukanović je ugrozio Glazera koji je pravovremeno intervenisao. Bukari i Ivanić su imali fine šanse u 7. i 9. minutu, ali rezultat je ostao nepromenjen. Mladi Ivanović je mogao da u 35. minutu donese prednost Lalama, a samo dva minuta kasnije Mirko Ivanić je zatresao mrežu Carevića za 1:0. Uvek mirni i staloženi Ivanić, prosto je eksplodirao po datom pogotku i sa velikom strašću i emocijama ga proslavio ispred najvatrenijih pristalica srpskog šampiona. Tri minuta kasnije pogodak Ndiajea je poništen zbog ofsajd pozicije.

U 60. minutu Bukari je pogodio mrežu Carevića, međutim, ni taj pogodak nije bio priznat zbog ofsajda, ali svega tri minuta kasnije, Uroš Spajić je bio taj koji je glavom zakucao loptu u gol i povisio na 2:0.

Andrija Radulović je imao odlične prilike da smanji prednost, Ndiaje je ponovo uspeo da postigne pogodak u 81. minutu, ali i ovoga puta posle dugog većanja VAR sobe je dosuđen ofsajd i to ponovo Senegalcu.Utakmica je produžena za čak devet minuta, a neizvesnost je uneo lepim pogotkom Aleksa Vukanović u dubokoj nadoknadi vremena. Međutim, nije imala Vojvodina vremena za nešto više.

Pobeda Zvezde od 2:1, uz tri poništena gola, koja tako zasluženo osvaja 28. trofej Kupa, kao i 14. duplu krunu, koju će proslaviti u subotu na Marakani protiv Čukaričkog.