CRVENA ZVEZDA POBEDILA ČUKARIČKI U FINALU KUPA SRBIJE I PONOVO OSVOJILA DUPLU KRUNU

(25.5.2023) – Kišovito vreme u Beogradu i Spasovdanska litija verovatno su prouzrokovali nešto slabiju posetu finalnoj utakmici Kupa Srbije između Crvene zvezde i Čukaričkog na stadionu “Rajko Mitić”.

Kako pravila i propisuju, na samom početku meča intonirana je državna himna Republike Srbije “Bože pravde”.

Treneri timova su se odlučili za sledeće sastave:

Crvena zvezda: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Azarov, Mijailović, Kanga, Bukari, Katai, Ivanić, Pešić

Čukarički: Belić, Drezgić, Kovačević, Tošić, Rogan, Miladinović, Docić, Stevanović, Ivanović, Badamosi, Adžić

Tokom prvih 20 minuta meča nije bilo izglednijih prilika za pogodak a onda je usledila kontra Čukaričkog 3 na 3, posle koje je Badamosi pogodio stativu.

Već u narednoj akciji Marko Docić izvodi korner na fantastičan način i dovodi Čukarički u vođstvo od 1:0.

U 32. minutu Čukarički je bio u prilici da duplira prednost preko Tošića. Docić je izveo ponovo korner, na drugoj stativi pronašao je svog saigrača koji je uputio dobar šut glavom pored Borjana, a sa gol linije je Dragović izbio loptu i sprečio veliko iznenađenje.

U 46. minutu utakmice Ivanić je imao veliku priliku da Crvenoj zvezdi donese izjednačenje. Bukari je uputio šut koji je zaustavio golman Belić, na odbijenu loptu natrčao je Ivanić i iskosa s desne strane šutirao uz gol liniju. U nastavku akcije nije bilo promene rezultata.

U 52. minutu Badamosi je pokušao glavom posle centaršuta Stevanovića ali je lopta završila preko gola.

U 56. minutu susreta Mirko Ivanić šutira veoma dobro ali ipak preko prečke.

U 61. minutu izjednačenje koje je realizovao Aleksandar Pešić. Azarov je izveo korner do Kangve koji je uputio vrlo dobar centaršut na drugu stativu gde se nalazio Pešić i glavom postigao pogodak.

U 73. minutu, Rakonjac koji je zamenio Kataija šutira glavom posle kornera međutim rezultat je i dalje bio 1:1.

U 76. minutu, Crvena zvezda dolazi do prednosti i preokreta na ovom susretu a strelac je ponovo bio Aleksandar Pešić.

U 81. minutu Marko Docić posle prekida veoma lukavo pogađa stativu, ipak Čukarički ovoga puta nije imao sreće.

U 86. minutu Badamosi je oprobao udarac takozvanim makazicama ali je šut završio preko prečke.

U samom finišu utakmice igralo se 4 minuta sudijske nadoknade ali nije bilo promene rezultata i Crvena zvezda je osvojila trofej namenjen pobedniku Kupa Srbije.