CRVENA ZVEZDA POBEDILA JAVOR U IVANJICI

(25.2.2023) – Crvena zvezda pobedila je u Ivanjici ekipu Javora rezultatom 2:0, u okviru 23. kola Superlige Srbije.

Utakmica je odigrana po veoma hladnom vremenu na stadionu pokraj Moravice, a mnogobrojna publika je bila u prilici da vidi dva gola i nekoliko prilika na obe strane.

Izabranici Miloša Milojevića imali su inicijativu tokom čitavog meča i zasluženo su slavili protiv rivala koji je ranije umeo da iznenadi srpskog šampiona.

Od početka meča gosti su diktirali tempo i bili ti koji su stvarali zrelije prilike, na kraju su do pobede došli golovima preko Aleksandra Pešića i Stefana Mitrovića.

Upravo je Pešić propustio nekoliko prilika u prvom delu igre, ali je spletom srećnih okolnosti doveo svoj tim u prednost.

Nije klonuo duhom Zvezdin centarfor posle tih propuštenih prilika i sreća ga je pogledala kada je Aleksandar Katai u 38. minutu uputio udarac ka golu Manojlovića, a lopta na tom putu pogodila napadača beogradskog tima, promenila putanju i završila u mreži za vođstvo gostiju od 1:0.

Nastavili su igrači Zvezde sa atacima i posle postignutog gola, a blizu novog gola bili su posle prekida u finišu prvog poluvremena.

Gosti su i u drugom delu imali inicijativu, a do drugog gola su stigli u 56. minutu preko Stefana Mitrovića.

Ponovo je sve krenulo od Kataija koji je protrčao po levoj strani, nadmudrio čuvara i poslao loptu na peterac, gde je spremno čekao mladi Mitrović i matirao golmana domaćih.

Domaći su čekali svoje prilike uglavnom preko kontranapada i u nekoliko navrata, najčešće preko Kembela, uspeli su da nateraju golmana Borjana da interveniše.

U nastavku je opao tempo, gosti su kontrolisali dešavanja, Milojević je odlučio da izmenama odmori nekoliko nosilaca igre imajući u vidu da se u petak igra “večiti derbi”.

Crvena zvezda je posle ove pobede prva na tabeli Superlige Srbije sa 63. boda, dok je Javor 10. sa 23 boda na svom kontu.