LUDOGOREC BOLJI OD CRVENE ZVEZDE U ANTALIJI

Crvena zvezda odigrala je prijateljsku utakmicu protiv Ludogoreca na pripremama u Antaliji, slavio je bugarski tim rezultatom 3:2.

Šampion Bugarske bio je najozbiljnija provera za srpskog šampiona u dosadašnjem toku priprema, što se videlo kroz rezultat.

Miloš Milojević odlučio se za startnu postavu u sastavu: Borjan, L. Nikolić, Eraković, MIlunović, Azarov, Mijailović, Kanga, Ivanić, Bukari, Mitrović i Pešić.

Ludogorec je meč počeo sa igračima: Padt, Verdon, Almeida, Vitri, Nedjalkov, Pjotrovski, Naresi, Jankog, Tijago, Tekpeti, Despodov

Primetan je bio izostanak Dragovića koji se nalazi blizu transfera u Italiju.

Osmi duel ovih rivala od 2015. godine zasluženo je pripao Ludogorecu, koji je već od devetog minuta preko Igora Tijaga imao vođstvo.

Mitrović je u 26. minutu posle centaršuta Mijailovića sa desne strane uputio dobar udarac glavom, ali je prečka bila saveznik čuvara mreže bugarskog tima.

Taman kada je delovalo da crveno-beli preuzimaju inicijativu i da su blizu izjednačenja usledio je veliki šok u vidu dva gola rivala.

Prvo je u 34. minutu Bernard Tekpeti duplirao prednost svog tima, a onda je dva minuta nakon toga Tijago po drugi put na meču savladao Borjana, za ubedljivu prednost Ludogoreca.

Tri minuta kasnije prečka je ovoga puta bila na strani srpskog šampiona, a do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata.

Nedugo po povratku sa pauze, trener Ludogoreca promenio je praktično ceo svoj tim, što mu se umalo odmah isplatilo, ali je Borjan u dva navrata dobrim intervencijama sačuvao svoj gol. U timu Zvezde u drugom poluvremenu zaigrao je novajlija Vigo umesto Nikolića.

U 61. minutu Milojević je umesto Mitrovića, Kange i Milunovića, na teren poslao Mustafu, Kangvu i Pankova. Deset minuta nakon toga šansu su dobili Prucev i Srnić umesto Pešića i Mijailovića.

Te promene dovele su do pomaka u Zvezdinoj igri, što je u 76. minutu rezultiralo i pogotkom Mirka Ivanića. Bukari je pronašao i proigrao Ivanića na liniji kaznenog prostora, a Zvezdina “četvorka” sigurnim udarcem po zemlji zatresla je mrežu Ludogoreca.

Ivanić, strelac gola za crveno-bele u 82. minutu svoje mesto ustupio je Veljku Nikoliću, koji je u 90. minutu asistirao Aleksu Vigu za prvenac u dresu Crvene zvezde.

Novi fudbaler Crvene zvezde odlično se snašao u šesnaestercu Ludogoreca i udarcem iz teške pozicije smanjio prednost rivala i postavio konačan rezultat.