CRVENA ZVEZDA PORAZILA NEFČI NA PRIPREMAMA U TURSKOJ

Nastavljaju fudbaleri Crvene zvezde da pobeđuju na pripremama u Antaliji, a ovog puta savladana je ekipa Nefčija rezultatom 1:0, pogotkom Nemanje Motike na startu meča.

Uprkos teškim nogama i umoru koji je prisutan među fudbalerima Crvene zvezde, od starta meča ekipa je delovala poletno, pa je do pogotka došlo već u četvrtom minutu, a glavni akter bio je Nemanja Motika. On je prvo oduzeo loptu na sredini terena posle čega je usledila brza tranzicija kada je Kangva sa desnog boka iz drugog pokušaja uspeo da odigra povratni pas za Motiku, a on precizno, sa ivice kaznenog prostora, pogodio dalji ugao Brkićevog gola. Mogao je mladi reprezentativac Srbije do novog gola u 11. minutu, kada je odlično driblao po desnom boku i ušao u sredinu, nakon dijagonale Pankova, ali je iz pada gađao pored stative.

Zvezda je nastavila da kontroliše dešavanja na terenu a Mijailovićev udarac sa distance u 17. minutu završio je tik pored stative Nefčija. Nekoliko minuta kasnije, pokušali su i Kangva i Mitrović, u momentima kada se odbrana Nečfija spustila nisko, da sa distance ugroze Brkića, ali falilo je više preciznosti pri udarcima. Gosti su prvi put zapretili u 31. minutu posle prekida kada je Stanković umalo matirao Borjana.

Nastavio je Motika da biva centralna figura prvog poluvremena, pa je tako kao izvođač kornera odlično centrirao u nekoliko navrata, a posebno je to bio slučaj u 41. minutu kada je Milunović glavom gađao u ruke Brkića, posle čega je i Nefči zapretio na sličan način, ali ni Bogomolski se nije upisao u strelce.

Na startu drugog poluvremena, ista slika kao i u prvih 45 minuta gde je Zvezda dominirala kroz posed i želela da udvostruči prednost. Malo je falilo da se to desi u 51. minutu kada je Kangva gađao iz slobodnog udarca, a Brkić krajnjim naporima uspeo da odbrani. Minut kasnije je ponovo Brkić spasao ekipu Nefčija, kada je Kangva uposlio Mitrovića, on “zarolao” loptu pa je prebacio na desnu nogu i gađao dalji ugao, ali je čuvar mreže Nefčija bio na visini zadatka. Nastavile su da se ređaju šanse, a ponovo je Kangva bio taj koji je mogao da presudi rivalu. Posle kornera koji je usledio nakon šuta Mitrovića, Pankov je glavom spustio loptu u peterac, međutim, kao da je Kangva nije očekivao, pa je prebacio gol. Zvezda je po minutu pravila izgledne prilike, pa je tako i u 54, po desnom boku prošao Gobeljić, koji je nosio kapitensku traku po izlasku Borjana, i oštro centrirao za Ibrahima čiji je udarac glavom uspeo da zaustavi Brkić.

Novu priliku imao je Kangva u 60. minutu kada je Motika želeo da mu uzvrati asistenciju nakon greške Stankovića, ali je raspoloženi vezista gađao pored stative sa desetak metara. Opasni su bili po bokovima – Prucev i Mituljikić, pa je tako Zvezda umalo udvostručila prednost posle kombinacije njih dvojice. Pretio je i defanzivac Nikolić u 76. minutu udarcem sa distance, ali je gađao levom nogom preko gola. Minut kasnije je i Leković posle prekida bio najviši u skoku, međutim lopta je završila tik pored stative. Malo je falilo da Nefči dođe do izjednačenja u 87. minutu kada je Salijanski skočio u petercu, Vasiljević ostao ukopan, ali je lopta otišla preko gola.

IZVOR/FOTO: FK CRVENA ZVEZDA