CRVENA ZVEZDA POSLE PREOKRETA U ČETVRTFINALU KUPA SRBIJE

(15.3.2023) – Crvena zvezda obezbedila je plasman u četvrtfinale Kupa Srbije pobedom nad Radničkim u Sremskoj Mitrovici rezultatom 3:1 (1:1).

Radnički, koji je eliminisao Partizan u prethodnom kolu, poveo je golom iz jedanaesterca u 38. minutu.

Penal za Radnički skrivio je Srđan Mijailović, koji je igrao rukom u šesnaestercu.

Milan Borjan je pogodio stranu, ali je to bilo nedovoljno da zaustavi precizan i snažan šut Krste Đorđevića uz stativu.

Srpski šampion je došao do izjednačenja u 43. minutu golom Mirka Ivanića, uz asistenciju Aleksandra Kataija, koji je zasmetao golmanu Milošu Ostojiću.

Marko Rakonjac je u 56. minutu glavom pogodio za vođstvo Zvezde posle proigravanja Osmana Bukarija.

Konačan rezultat postavio je Kings Kangva u 64. minutu, a asistirao mu je Irakli Azarov.

Na današnjem programu su još dve utakmice osmine finala, Metalac – Čukarički (17) i Spartak – Napredak (19).

Plasman u četvrtfinale već su izborili TSC, Radnik, Radnički iz Niša, Novi Pazar i Vojvodina.