CRVENA ZVEZDA PREGAZILA BUDUĆNOST U PODGORICI

(23.5.2023) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet ubedljivo su pobedili Budućnost rezultatom 97:56 u drugoj utakmici polufinala ABA lige i tako se plasirali u samu završnicu takmičenja.

Protivnik crveno-belima u finalu će biti bolji iz duela Partizan – Cedevita Olimpija.

Budućnost je dobro ušla u utakmicu i već posle pet minuta došla do +8 (17:9), odličnom igrom Alfa Kabe Edina Atića, međutim Crvena zvezda je imala rešenje u vidu Mitrovića, koji je upisao 12 poena do kraja prve četvrtine i vratio Zvezdu u egal (26:25).

Znatno angažovanija igra izabranika Duška Ivanovića viđena je u drugoj četvrtini, s’ obzirom da su uspeli da “zatvore” Budućnost na samo osam poena, dok su se kod crveno-belih uz Mitrovića razigrali Nedović Martin.

Veoma brzo je Zvezda došla do dvocifrene prednosti trojkom Nedovića na 41:30, a do poluvremena su uvećali prednost na +14 (34:48).

Crveno-beli su nastavili u istom ritmu i tokom drugog poluvremena. Veoma brzo su napravili seriju 17:2. Budućnost se mučila u napadu i prve poene iz igre je postigla tek posle pet minuta, kada je Rejnolds pogodio za tri poena (39:65).

Ista slika viđena je i u poslednjih deset minuta, pošto su crveno-beli počeli serijom 13:2 (90:47) i tako otklonili svaku dilemu oko pobednika.

Kod Crvene zvezde najefikasniji je bio Luka Mitrović, koji je zabeležio 17 poena uz pet skokova i tri asistencije, pratio ga je Filip Petrušev sa 14, Nemanja Nedović sa 13, a dvocifreni su bili i Hasan Martin sa 12 i Luka Vildosa koji je upisao deset poena.

U ekipi Budućnosti je jedini dvocifreni bio Igor Drobnjak sa 11 poena.