CRVENA ZVEZDA RUTINSKI SAVLADALA ČUKARIČKI

(18.2.2023) – Fudbaleri Crvene zvezde dočekali su na stadionu “Rajko Mitić” ekipu Čukaričkog u okviru 22. kola Superlige Srbije. Crveno-beli su uoči ove utakmice priredili iznenađenje svojim navijačima omogućivši im uz kupljenu kartu, besplatan ulaz na 169. večiti derbi sa Partizanom.

Nije bilo mnogo iznenađenja u sastavu Crvene zvezde. Borjan je bio na golu, Vigo i Rodić po bokovima, Eraković i Dragović kao dva štopera, Kanga i Mijailović, centralni vezni, Bukari, Ivanić i Katai iza najisturenijeg Pešića.

Za ekipu Čukaričkog nastupili su Mićović na golu, Rogan, Gajić, Drezgić, Tošić, Kovač, Sisoko, Ovusu, Miladinović, Adžić i Ivanović.

Prva povoljnija prilika viđena je u 10. minutu, kada je Ovusu šutirao ka golu Milana Borjana.

Ipak, Crvena zvezda je u dva naredna napada došla do ubedljive prednosti.

U 13. minutu, Kanga je uposlio Aleksandra Kataija koji je rutinski savladao Mićovića za 1:0

U 17. minutu, posle greške Sisoka na sredini terena Pešić asistira Bukariju koji dovodi crveno-bele u novo vođstvo.

Potom je u 29. minutu Pešić odlično šutirao a Mićović još bolje odbranio.

U 32. minutu u prilici su bili, Bukari, Pešić i Katai.

U 37. minutu Igor Miladinović šutira za Čukarički međutim Borjan brani.

U 51. minutu viđena je polukontra Čukaričkog u kojoj je ponovo priliku imao Igor Miladinović.

Uglavnom se u nastavku utakmice igralo na polovini Čukaričkog bez prave šanse za pogodak.

U 67. minutu Bukari je postavio konačan rezultat od 3:0, posle asistencije Rodića kojeg je uposlio Kanga.

Čukarički je pokušao da postigne počasni pogodak ali u tome nije uspeo.

Docić je u 73. minutu šutirao ka golu Milana Borjana ipak nije bilo promene rezultata.

Crvena zvezda je ovom prilikom zabeležila 9 uzastopnu pobedu nad Čukaričkim i ubedljivo je prva na tabeli sa 60 osvojenih bodova uz 19 pobeda i 3 nerešena rezultata.

Čukarički posle ove utakmice ostaje na 4 mestu na tabeli sa 41 osvojenim bodom.