CRVENA ZVEZDA SA DVA PENALA SRUŠILA ČUKARIČKI

(24.2.2024) – Na programu su utakmice 22.kola Superlige Srbije.

Partizan je pobedio Radnik u Surdulici sa 2:1.

Kod rezultata 0:0 fudbaler gostiju Marković je u kaznenom prostoru oborio Zajmovića, ali je sudija Milanović, koji je bio blizu i odmah svirao penal, posle poziva iz VAR sobe i pregleda snimka odlučio da poništi prvobitnu odluku. U 70. minutu Antić je centrirao, Marković se izvukao na drugu stativu i uz pomoć Jovića pogodio za 1:0. Baždar je uspeo je da duplira rezultat u nadoknadi vremena, ali je već u narednom napadu Kovačević skrivio penal, koji je realizovao Šovšić.

Crvena zvezda je na svom stadionu, pred oko 15.000 navijača, savladala Čukarički 3:0.

Srpski šampion je stigao do vođstva u 9. minutu sa bele tačke preko Gelora Kange posle faula Tošića nad Spajićem. Sudija je posle gledanja VAR snimka potvrdio odluku, a Gabonac novim golom donosi prednost svom klubu. Drugi gol viđen je u 37. minutu. Odlično je Hvan uposlio sve boljeg Šerifa, koji vara Filipovića odlaskom u stranu i šalje loptu od stative u mrežu za 2:0. U 57. minutu su Brđani imali čak tri šanse u jednom napadu, pokušavali su Miladinović i Sisoko, ali je Glazer sjajno intervenisao. Ndiaje je oboren u kaznenom prostoru posle starta Vranješa u 75 minutu, a ovoga puta je Osman Bukari uzeo loptu i rutinskim udarcem postavio konačnih – 3:0.

Ekipa TSC-a sigurno čuva treću poziciju na tabeli, posebno posle trijumfa na gostovanju u Pančevu od 3:2.

Aleksandar Ćirković je posle ćetiri minuta i lepog driblinga doveo goste u vođstvo. U sledećem napadu Jevgenij Pavlov poravnava na 1:1, ali je njegov pogodak ubrzo poništen, kada su arbitri u VAR sobi ustanovili da je koristio ruku. Petar Stanić je odlično centrirao u 19. minutu, golman Mijatović odbija loptu samo do Alekse Pejića i bio je to prvenac doskorašnjeg člana Rapida u dresu novog kluba. Dario Grgić je dozvolio Vanji Iliću da mu odbrani penal, a raspoloženi Ćirković je ponovo prevario Balaža i povisio na 3:0. Strahinja Jovanović je volejem izvan granica šesnaesterca u 61. minutu smanjio na 3:1, a Aleksandar Kahvić minut pre kraja postiže konačnih 3:2.

U perak uveče IMT – Radnički (N) 0:3. Strelci Ilić u 44, Smajlagić u 46. i Vukić u 72. minutu meča.