CRVENA ZVEZDA SAVLADALA CEDEVITA OLIMPIJU U DERBIJU ABA LIGE

Crvena zvezda Meridianbet je savladala Cedevita Olimpiju kod kuće rezultatom 100:95, u okviru derbi meča 16. kola ABA lige.

Crveno-beli su dobro ušli u meč i prvi šut za tri poena je pogodio Ben Bentil, ali je Marko Jeremić odmah uzvratio na drugoj strani. U nastavku je Jogi Ferel vezao tri trojke i Cedevita je imala +4 sredinom prve deonice (12:8).

Imali su prazan hod izabranici Duška Ivanovića, a onda je usledio preokret. Prvo je Branko Lazić pogodio za tri poena (17:17), a odmah posle trojke Eda Murića je usledila serija crveno-belih od 7:0 u režiji Fakunda Kampaca i Nemanje Nedovića (24:20). Na pet sekudni do kraja prve deonice je Ferel iznudio faul za tri bacanja, a potom je usledio brz napad Fakunda Kampaca, koji je pogodio uz zvuk sirene – 26:23.

Ferel je već u prvoj četvrtini došao do dvocifrenog učinka, pošto je upisao 14 poena. Kod Crvene zvezde Meridianbet Kampaco je bio najbolji sa šest poena.

Zvezda je dobro ušla u drugu četvrtinu, ali se ni Cedevita Olimpija nije predavala, već je na svaku postignutu troku domaće ekipe, uspevala da odgovori istom merom.

Gosti su se držali sve do završnice druge četvrtine, kada je Luka Vildosa vezao sedam poena, od kojih je jedan šut za tri poena u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Zvezda je sa +6 otišla na pauzu – 55:49.

U redovima crveno-belih su na poluvremenu dvocifreni bili Argentinci Fakundo Kampaco sa 16 poena, tri ukradene lopte i dve asistencije i Luka Vildosa, koji je ubacio 11 poena uz tri asistencije. Kod Cedevita Olimpije je Jogi Ferel imao 16 poena uz četiri asistencije i tri skoka.

Zvezda je furiozno otvorila treću četvrtinu i već posle tri minuta je imala dvocifrenu prednost – 64:52. Pokušavala je Cedevita da uhvati priključak u nastavku, ali su crveno-beli održavali veliku prednost.

Uspeli su gosti da dođu na jednocifreni zaostatak na minut pre kraja (81:72), ali je Filip Petrušev pogodio uz faul, a kasnije bio precizan i sa slobodnog bacanja za novih +12 (84:72).

Iako je izgledalo kao da će Zvezda rutinski završiti ovaj meč, Cedevita je na pet minuta do kraja, odličnim šutom za tri poena ( do tada 19 od 33) uspela da priđe na -4 (93:89). Crveno-beli su imali dosta muke sa realizacijom u napadu, ali su nekako uspeli da održavaju prednost i ne dozvole gostima da dođu do preokreta.

Ipak, izabranici Duška Ivanovića su izašli iz krize na nešto više od minut i po do kraja, kada je Ognjen Dobrić pogodio za tri poena – 98:91.

Crveno-beli su posle pogotka Ognjena Dobrića, bez poteškoća priveli meč kraju – 100:95

Najefikasniji u redovima domaće ekipe je bio Fakundo Kampaco sa 19 poena, tri skoka i četiri asistencije, pratili su ga Dobrić sa 18, Vildosa sa 15 poena uz po pet skokova i asistencija, a dvocifren je bio i Filip Petrušev sa 13 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Kod Cedevita Olimpije, Jogi Ferel je ubacio 25 poena uz četiri skoka i sedam asistencija, a pratili su ga Džoš Adams i Marko Jeremić sa po 16 poena, dok je dvocifren bio i Alibegović sa 14.

Crvena zvezda Meridianbet već u petak očekuje duel sa Partizanom u okviru 21. kola Evrolige, da bi se dva dana kasnije okrenuli FMP Meridianu u regionalnom takmičenju.

Crveno-beli posle pobede nad Cedevitom imaju 14 pobeda i jedan poraz, dok je ekipa iz Ljubljane na 12 pobeda i tri poraza.

IZVOR: MERIDIAN SPORT