CRVENA ZVEZDA SE PLASIRALA U FINALE KUPA SRBIJE

(17.5.2023) – Crvena zvezda se plasirala u finale Kupa Srbije, pošto je na gostujućem terenu pobedila TSC rezultatom 3:0.

Na ime rivala u borbi za pehar će morati da sačeka, jer je utakmica u Novom Sadu prekinuta zbog obilne kiše pri vođstvu Čukaričkog od 2:0.

Srpski šampion je tako nastavio pohod na treću uzastopnu duplu krunu, a meč na TSC Areni su obeležili penali.

Jedan za TSC, dva za Zvezdu. Da je ekipa Žarka Lazetića realizovala svoj u sedmom minutu, tok utakmice bi sigurno bio drugačiji. Ovako su ponovo dobili porciju od crveno-belih.

TSC je bio bolji tim na početku meča, stvorio nekoliko šansi, dva puta pogodio mrežu gostiju, ali su oba gola bila poništena.

Milan Borjan je za dva minuta prerastao od tragičara do heroja. Prvo je skrivio penal, a onda isti obranio Stefanu Vukiću.

Kazna je stigla sa bele tačke. Lopta je pogodila u ruku Cvetinovića, a posle VAR instrukcije je sudija pokazao na belu tačku. Siguran je bio Gelor Kanga, čime je najavio rutinsku pobedu crveno-belih.

Drugo poluvreme je počelo katastrofalno za TSC, jer je Cvetinović posle 30 sekundi igre dobio drugi žuti i tako ostavio ekipu na cedilu. Ovo je bio trenutak koji je odredio dalji tok utakice i posle kojeg je bilo jasno da će Zvezda put finala, kao i da TSC više nema šansi za iznenađenje.

Ivanić je duplirao prednost, a tačku na meč stavio Kings Kangva posle novog penala za crveno-bele.

IZVOR/VIDEO: MERIDIAN SPORT, TV ARENA SPORT