CRVENO-BELI BILI BLIZU POBEDE U BARSELONI

(17.3.2023) – Crvena zvezda Meridianbet poražena je na gostovanju Barseloni u okviru 29. kola Evrolige rezultatom 85:79.

Stidljivo su obe ekipe ušle u meč. Nije prva deonica obilovala velikim brojem poena. Barsa je igrala na krilima Mirotića, Satoranskog i Abrinesa i stekla blagu prednost pred početak drugog kvartala (18:15).

Na drugoj strani odličnu rolu pružio je Bentil, naročito u uvodnim minutima, da bi mu se kasnije priključio i Kampaco za minus tri pred nastavak meča.

Drugu deonicu obeležio je sjajni Luka Mitrović koji svojoj ekipi donosi prvu prednost na meču. Međutim, uspela je Barsa da odbije nalet crveno-belih i sačuva prednost do kraja prvih 20 minuta igre (40:36).

Treća deonica otvorena je trojakama Satoranskog i Mirotića čime je domaći sastav brzo stigao do plus deset.

Svoj šuterski ritam na drugoj strani pronašao je Kampaco, koji je pored odlične role u napadu bio aktivan i u odbrani gde je ukrao nekoliko lopti za lake poene na drugoj strani.

Nakon velike borbe u samoj završnici ovog perioda igre ponovo se aktivirao Bentil za izjednačenje pred ulazak u odlučujući period igre (57:57).

Poslednja deonica otvorena je serijom Barselone, koju je započeo Veseli, a kasnije se nadovezali Mirotić i Kalinić za novu osetnu prednost domaćih.

Videli smo novi nalet Zvezde koja je predvođena Kampacom uspela da priđe na minus  dva (78:76) svega dva minuta do kraja. Međutim, odgovornost u završnici na drugoj strani preuzeo je Jokubaitis i pogodio bitne šuteve.

Presudan momenat dogodio se na nešto manje od minut do kraja kada je Kalinić pogodio trojku (83:76) kojom je srušio bivši klub.

Kod pobednika najefikasniji bili su Veseli i Mirotić sa po 21 poenom, na to Čeh je imao šest skokova, dok je jedan manje imao Mirotić. Pored pomenutog dvojca istakli su se Satoranski sa 13 i Abrines sa poenom manje.

U ekipi Crvene zvezde Meridianbet zapažene role imali su Kampaco sa 24 poena i četiri asistencije, Petrušev je dodao 12 uz šest skokova, po 11 su upisali Bentil i Mitrović uz odličan skakački učinak.