CRVENO- BELI SLAVILI U GRADU MODE

(11.1.2024) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su Armani, rezultatom 76:62, u okviru 21. kola Evrolige.

Obe ekipe su bile izjednačeno na početku meča i sredinom prve četvrtine. Nedović i Bolomboj su dobro otvorili meč, postigli uvodne poene, na drugoj strani, Pojtres je predvodio Armani. U nastavku su crveno- beli mnogo bolje zaigrali i trojkama u poslednja dva minuta uspeli da se odlepe od protivnika. Prvo je pogodio Hanga za 15:17, a zatim su usledile dve Gedraitisa za plus osam (15:23).

U nastavku je Bortolani postigao prve poene za Armani u drugoj četvrtini, a potom je Crvena zvezda Meridianbet čvrstom odbranom onemogućila poene ekipi Armanija sve do isteka šestog minuta. U ti trenucima, crveno- beli su napravili 9:0 seriju za ubedljivo vođstvo. Teodosić je fenomenalnim asistencijama razigravao saigrače (17:32). Do kraja prvog poluvremena, Crvena zvezda Meridianbet je održavala prednost, najviše zahvaljujući Gedraitisu i tako na pauzu otišla sa plus 16 (31:47).

Najraspoloženiji u redovima crveno- belih je bio Rokas Gedraitis sa 15 poena i četiri skoka, a pratio ga je Džoel Bolomboj sa osam, koliko je imao i Nemanja Nedović, koji se povredio tokom duela sa Kajlom Hajnsom. Pokušao je Nedović da se vrati na teren, ali nije mogao zbog bolova. Takođe, do kraja nije bilo ni Majka Tobija, dok se Mitrović vratio.

Na drugoj strani, po šest poena su imali Aleks Pojtres i Đordano Bortolani.

Armani je znatno bolje zaigrao u drugom poluvremenu i na startu uspeo da prepolovi prednost crveno- belih. Napravila je domaća ekipa 9:0 seriju i prišla na minus sedam (40:47). U nastavku je usledila mini- serija izabranika Janisa Sferopuisa, koji su uspeli da vrate dvocifrenu prednost (42:52). Do kraja treće četvrtine, Crvena zvezda Meridianbet je uspešno održavala prednost i u poslednju deonicu ušla sa plus 10 (47:57).

Pokušavao je Armani u serijama da se vrati u poslednjoj četvrtini, nekoliko puta je prilazio na minus šest (52:68). Ipak, Crven zvezda Meridianbet je u završnici napravila 8:0 seriju i došla do ubedljive pobede (62:76). Tačku na sjajanu partiju crveno- belih stavio je Miloš Teodosić trojkom na 42. sekunde do kraja, kada je pogodio za plus 12.

Crvena zvezda Meridianbet je do pobede nošena dobrom igrom Rokasa Gedraitisa, koji je upisao 22 poena uz šest skokova i dve ukradene lopte, pratio ga je Džoel Bolombojsa 14 poena i šest skokova, dok je Miloš Teodosić završio meč sa devet poena, dva skoka i pet asistencija.

Na drugoj strani Đordano Bortolani je bio bolji od ostalih sa 14 poena, a dvocifren je bio još Aleks Pojtressa 12 poena. Doskorašnji igrač crveno- belih Šabaz Nejpir je završio meč sa šest poena (2/10 iz igre).

Crveno- beli su sada na 9 pobeda i 12 poraza, a isti skor ima i ekipa iz Milana.

Crvenu zvezdu Meridianbet u narednom kolu očekuje duel sa Baskonijom u “Beogradskoj areni”, dok Armani gostuje Valensiji.