CSKA BOLJI OD PARTIZANA U GENERALNOJ PROBI PRED POČETAK SUPERLIGE

Fudbaleri Partizana poraženi su od CSKA Moskve rezultatom 2:1 u generalnoj probi pred početak Superlige.

Na ovoj utakmici smo mogli da vidimo najbliži tim koji će igrati na premijeri protiv Napretka u Kruševcu, uz dodatak da su Rikardo Gomeš i Svetozar Marković propustili ovaj duel zbog povrede, a Slobodan Urošević zbog žutih kartona neće moći da istrči na teren pod Bagdalom, kao i u prvoj utakmici protiv Šerifa.

Jak vetar je otežavao bolje uslove za igru, a u takvim prilikama su se u prvih 45 minuta bolje snašli Moskovljani. Igrali su tečnije, dosta su kombinovali i u većem delu prvog dela utakmice su diktirali tempo. Iz toga se u 17. minutu rodila šansa preko Obljakova, kada je “pukla” odbrana crno-belih, ali je stopostotnu šansu ukrotio golman Popović.

Pokušavao je CSKA centaršutevima sa boka da pripreti, ali su defanzivci Parnog valjka uspešno otklanjali opasnost.

Partizan je u 30. minutu mogao da dođe do gola posle lepe akcije. Učestvovali su AndradeJović Dijabate, ali je fudbaler iz Malija poslao loš pas ka Pavloviću, kog je trebao da spoji sa golom i odlična šansa je otišla u nepovrat.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Kada su se promenile strane, vetar je išao “na ruku” igračima CSKA, što su oni uz svoj kvalitet znali da iskoriste.

Na velikim mukama je bila odbrana Partizana, pritiskali su Moskovljani sve više, a kada bi uspeli da otklone opasnost, vetar je vraćao loptu ka golu crno-belih.

Uspeo je ruski velikan da u 59. minutu dođe do prednosti. Stigla je lopta posle centaršuta do Čalova i on je uspeo da savlada Popovića u 59. minutu.

Partizan je uzvratio dobrom šansom iz slobodnog udarca. Sa roglja 16 metara je šutirao Natho, ali je Akinfejev bio siguran.

Presing je krasio igru Parnog valjka tokom ovih priprema, pa je na taj način stigao i do izjednačenja. Oduzeta lopta, brza akcija, stigla je lopta do Jovića, a on je lepim udarcem sa ivice kaznenog zatresao mrežu.

Ipak, CSKA je u poslednjim momentima uspeo da stigne do novog gola preko Arbuzova posle pada koncentracije u odbrani i Partizan je porazom završio pripreme u Antaliji.