ČUKARIČKI BOLJI OD VOŽDOVCA

(29.1.2024) – U pretposlednjoj utakmici na Kipru fudbaleri Čukaričkog pobedili su Voždovac sa 2:1.

Dogovor trenera oba tima je bio da se igra dva puta po 60 minuta, ali se na kraju igralo dva puta po 45 minuta + 30 minuta. Šansu su dobila po 22 fudbalera sa obe strane koji su igrali efektivno po sat vremena.

Čukarički je poveo vrlo brzo, već u 4. minutu. Prvo je Igor Miladinović sa strane ugrozio Katića, da bi onda Luka Stojanović na sebi svojstven način primio loptu, dao sebi for i savladao golmana Voždovca.

Momci sa krova su potom kontrolisali igru, napadali, pretili sa bokova i posle kornera. Oni su pokušali da iskoriste to što je Ibrahima Ndiaje prinudno bio na poziciji beka. Vujanović i Nešković su pretili sa leve, odnosno desne strane, ali je Senegalac, od skora sa srpskim pasošem, igrao odlično u odbrani. Voždovac je prve prilike uspeo da stvori tek u finišu poluvremena, najbolju je imao Matić koji je pokušao snažnim udarcem sa distance, ali je Kaličanin bio na visini zadatka.

Delovalo je bi da bi Brđani u nastavak meča mogli da uđu kao na startu, pošto je Adžić pokušao da zapreti s boka, ali je pogodio spoljni deo mreže. Ipak, ponovo se zakuvalo pred golom belo-crnih. Prvo se Jočić veoma dobro ubacio iz drugog plana i šutirao. A onda, nakon što su posle jednog sata igre treneri zamenili kompletne sastave, usledilo je izjednačenje ekipe iz Zaplanjske ulice. Igrao se 65. minut kada je Petrović posle centaršuta po zemlji s desnog boka savladao Filipovića. Pokušao je Čukarički da preko Jankovića i Nikčevića stvara šanse i upravo je pomenuti igrač imao dobru priliku, ali je lopta završila u rukama Katića, baš kao i u situaciji kada je šutirao sa distance Igor Miladinović.

Raspoložen je za igru bio Janković i posle četiri minuta igre u dodatnom vremenu je krilni ofanzivac iznudio jedanaesterac koji je potom u pogodak pretvorio kapiten Marko Docić za konačnih 2:1. Inače, ove dve ekipe se bore ze četvrtu poziciju u prvenstvu pošto Brđani imaju 29, a Zmajevi 28 bodova.