ČUKARIČKI POBEDIO PARTIZAN I SA PET BODOVA VIŠE DELI DRUGO MESTO SA TSC-OM

(21.4.2023) – Malo ljudi je očekivalo da će se TSC i Čukarički boriti za mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Čukarički je dočekao Partizan na Brdu u nastavku meča koji je prekinut pre devet dana i pobedio sa  1:0.

Ovoga puta meč je nastavljen od 22. minuta podbacivanjem lopte na polovini Partizana.

Nismo videli previše prilika tokom ovog perioda igre. Pokušaj Natha sa velike udaljenost, pa Uroševića, zatim Pantića u 48. minutu iz slobodnjaka i Lučića koji je bio u sjajnoj prilicu da postigne gol, ali je Stevanović bio na pravom mestu.

Odlučujući detalj dogodio se već u prvom napadu u nastavku igre.

Badamosi se sjajno zagradio na sredini terena, da bi potom poslao odličnu loptu u prostoru Ivanoviću koji je izdržao duel sa Saničaninom za gol i doneo vođstvo Čuki od 1:0!

Samo tri minuta kasnije Ivanović je mogao do svog drugog pogotka, ali je sjajno reagovao Stevanović.

Rikardo je dobro šutirao glavom, ali je Popović bio siguran.

Nakon ove pobede TSC i Čukarički su drugi i treći na tabeli sa 62 boda, dok se Partizan nalazi na četvrtom mestu sa 57 osvojenih bodova. Vojvodina ima 54, a Novi Pazar 50 bodova.

Plej of ili 31. kolo počinje u petak utakmicom Radnički 1923 – Voždovac, u subotu se sastaju C.zvezda – TSC i Vojvodina – Novi Pazar, a u nedelju opet igraju Čukarički – Partizan.

U 32. kolu igra se 170. derbi, a Partizan na svom stadionu dočekuje Crvenu zvezdu.